Parlement Mavisi Koltuk Dekorasyonu

koltuk takımı, lacivert, Parlement, tul perde,

Parlement mavisi konuşmalarda sıkça geçer ve aynı mavi tonuna gece mavisi ya da kobalt mavisi de denir. Oldukça göz alıcı, derin ve koyu bir renktir. Parlement mavisi koltuk ya da sandalye kullanacaksanız bu durumda odada açık renklere de yer vererek mavi rengi dengelemeniz gerekir.

Parlement rengi koltukların odayı daraltmasını engellemek için açık renk duvarlar ve cam bir orta sehpa işe yarayabilir. Mavinin farklı tonunda bir abajurla dekorasyonu tamamlamak mümkün. Altın ya da bakır rengi aksesuarlar odaya ışıltı ve lüks bir hava katabilir.

Etrafı tamamen açık ve nötr renklerle çevrili Parlement mavisi bir koltuk takımı, odanın ışığını da ferahlığını da engellemeyecektir. Kahverengi ve mavi ikilisi uyumlu bir ikilidir. Dolayısıyla koyu mavi koltuklarınızla ahşap mobilyayı kolaylıkla bir araya getirebilirsiniz.

Ahşap ve Parlement mavisi birlikteliği açık renk, desenli duvar kağıdı ile süslenmiş. Bu şekilde yemek odası kendine has, özel bir şıklığa sahip olmuş. Bu bir yemek odası ama masayı bir orta sehpa gibi düşünürseniz, bu tip bir uygulama pekala oturma odalarında da kullanılabilir. Beyaz perdeler duvarda kayboluyor ve böylelikle duvar kağıdının güzelliğini bastırmıyor.

Alışılagelmişin dışında bir rengi koltuk rengi olarak seçtiğinizde halı ve perde rengi sorun olabilir. Parlak ve koyu bir rengi evin her yanında kullanmak iyi bir fikir değildir. Böyle durumlarda bej renk halı ve  perdeler yardımınıza koşabilir. Yukarıdaki örnekte zeminde açık, perdede koyu bej kullanılmış. Aynı rengin farklı tonlarıyla salona hareket gelecektir.

Geniş ve ışık alan salonlarda koyu rengi daha fazla kullanabilme avantajı doğar. Maviyi sadece koltuklarla sınırlı tutmayıp, halı da duvarda ve hatta avizede kullanabilirsiniz. Buna rağmen yukarıdaki örnekte beyaz duvarlar, açık renk, tül perdeler ve bej zemin büyük bir salonda da koyu rengin açık renkle dengelenmesi adetini bozmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner