Padişah Halı Modelleri

padişah halı,

Padişah Halı Modelleri en çok rağbet gören halılardan. Klasik tasarımlardan modern olanlara çok sayıda çeşit var ve bu nedenle de pek çok farklı ev dekorasyonunda Padişah halılardan biri kullanılabilir. Burada ben kendi beğendiklerim arasından seçtiğim modellere yer verdiysem de hayal gücünün sınırlarını zorlayan desenler olduğunu bilmelisiniz. Kimi zaman, örneğin küçük salonlarda çarpıcı bir halı kullanılması odaya bir karakteristik özellik katmak için faydalı olabilir. Yine de ben halıda fazla desenden yana değilim.

Bu üçlü Padişah Halı Kanyon serisinden. Büyük taban halısının biraz küçüğünün kastedildiği ‘kelle’ boy (200 x 290 cm) fiyatı 500 TL olarak belirlenmiş. Ödemede taksit sayısı arttıkça vade farkı ekleniyor. Buraya alınanlar dışında Kanyon serisinde 7 farklı model daha var. En soldaki halı deseninin özellikle vintage tarzda bir odaya yakışacağını düşünüyorum.

Halınızı seçerken renklerinin odanın diğer elemanlarıyla uymasına önem vermelisiniz. Halınızı sadece duvar rengine uydurmaktan ziyade eğer aksesuarlarınızla da uyumlu seçerseniz daha çarpıcı bir sonuç elde edebilirsiniz. Örneğin yukarıdaki fotoğrafta yer alan halılardaki kırmızı tonunda yastıklar, abajur ya da perde kullandığınızda sonuç çarpıcı olabilir. Bu koleksiyonu adı Klasik ve kelle boylar 295 TL.

Halı mağazalarında genellikle kemik, krem, bej ya da fildişi benzeri tonların hakim olması tesadüf değil. Tabii ki yeşil ya da mor halılar da var ama halı mağazaları müşteri portföyünü geniş tutabilmek adına, bu tip her evde her renkle kullanılabilecek halılara daha çok yer veriyorlar. Yukarıda padişah Shaggy koleksiyonundan halılar görüyorsunuz. Deri koltuklarla, beyaz, mavi, kiremit rengi ya da mor renklerle rahatlıkla bir araya getirebilirsiniz. Shaggy koleksiyonunda kelle halılar 230 TL.

Halınızı mobilya ve aksesuar renklerini göz önünde bulundurarak almanızdan söz etmiştim. Örneğin ortadaki lila ve pembe renkli halıyı kullanabilmek için mutlaka lila koltuk takımınız olması gerekmiyor. Gri, kahverengi, hardal rengi hatta lacivert koltuk takımlarınıza bile yakışabilir bu halı. Renk konusundan söz ediyoruz ama desenler de önemli. Geleneksel ve romantik tarz, desenli kumaşlı koltuklarınız varsa, halınızı desenli seçmemeye özen gösterin. Desenler bir anda birbirine karışıp evi dağınık göstermesin. Bu seri Smart koleksiyonu ve kelle halı fiyatı 400 TL. Sol baştaki çizgili halı favorilerim arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner