Orta Sehpa Yerine Yan Sehpa

küçük salon, orta sehpa, Paola Navone, yan sehpa,

Ünlü İtalyan mimar ve tasarımcı Paola Navone’nin evi kendine has pek çok orijinal fikir barındırıyor. Bunlardan biri de oturma odasındaki uzun kanepesini tamamlayan küçük sehpalar. Genellikle salonumuzu orta sehpa ile tamamlarız ama dar bir salona orta sehpa yerleştirmek sorun haline gelebilir. Bu durumda yan sehpaları orijinal bir şekilde düzenlemek aradığınız çözüm olabilir.

İlk başta da söylediğim gibi bu çok özel bir ev ve itiraf edelim pek çoğumuzun geleneksel tarzdaki eviyle hiç alakası yok. Ancak yine de orta sehpa yerine yan sehpaların tercih edilmesi ilginç bir fikir ve çoğu evde uygulanabilir. Burada tasarımcı eklektik tarzına uygun renkli, modern tasarımlı sehpalar kullanmış. Başka bir evde, o evin oturma grubuna ve dekorasyon tarzına uyacak sehpalar kullanılabilir.

Neden orta sehpa yerine yan sehpa kullanmalısınız?

  • Salonunuz küçük ve dar ise orta sehpa salonda rahat hareket edilmesini engelleyecektir.
  • Küçük sehpalarla salonda yer açılır, oda daha geniş algılanır.
  • Geniş bir kanepede oturan kişiler için orta sehpaya uzanmak zor olabilir. Bu durumda içeçek ya da yiyecek ikram ettiğinizde orta sehpa kullanışsızdır.
  • Evinizin farklı görünmesini istiyor ve geleneksel salon yerleşiminden hiç hoşlanmıyorsanız, orta sehpayı iptal etmek ilginç bir fikir olabilir.

Genellikle dar salonlar için iyi bir fikir olacağını söyledik ama gördüğünüz gibi fotoğraflardaki salon hiç de küçük değil. Bu da demek oluyor ki, zevkinize bağlı olarak geniş bir salonda yukarıdaki uygulamayı rahatça yapabilirsiniz. Bana çok eğlenceli ve kullanışlı bir düzenleme gibi geldi. Siz ne düşünüyorsunuz, böyle bir tasarımı denemek ister miydiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner