Mutfak Masası Dekorasyonu

mutfak köşe takımları, mutfak sandalyesi,

Mutfak dekorasyonunda mutfağın bir masa alacak kadar geniş olması ne kadar sevindiricidir. Akşam yemeği, kahvaltı ya da kahve sohbetleri için daha sıcak ve pratik bir köşe az bulunur çünkü. Sadece ev üyelerini değil misafirleri de gönül rahatlığıyla ağırlayabileceğiniz şıklıkta bir mutfak masası dekorasyonu için örneklere bakalım.

Mutfakta kullanacağınız döşemelik ya da perde kumaşının mutfaktaki tüm atmosferi etkileyebileceğini unutmayın. Mutfak masası, sandalyeler ver perde arasında bir uyum yaratarak etkili bir masa dekorasyonu yapabilirsiniz.  Masa örtünüzle perde renginizin örtülmesi ya da sandalyelerin kumaşıyla perde arasındaki renk uyumu ile klasik ya da modern tarzda pek çok kombinasyon bu köşeyi şıklaştıracaktır.

Masa örtüsüyle başladık ama masanın malzemesi de görünümü etkileyecek başlıca unsurlardan biridir. Mutfağa koyacağınız plastik bir masaya kıyasla ahşap bir masanın duruşu tamamen farklıdır. Eğer çok daha etkili ve görenlerin gözlerini alamayacağı bir masa istiyorsanız mermer bir masa seçebilirsiniz. Daha modern, sade ve mutfağı daraltmayacak bir çözüm içinse en uygunu cam masa olacaktır.

Masanın ardından sandalyeleri de mutfak masası dekorasyonunda baş rol oyuncuları olarak görebiliriz. Klasik bir sandalye takımı ile modern tasarımlı bir sandalye takımının ortaya koyacağı tarz da, atmosfer de bütünüyle farklıdır. Mutfağınız için masa ve sandalye seçerken mutfağın dekorasyon tarzını ve renklerini temel almalısınız. Klasik tarzda döşenmiş bir mutfak, kumaşlı, klasik formlu sandalyeleri kaldırabilir. Parlak yüzeyli, modern bir mutfak için renkli ve farklı modellerde, modern sandalyeler seçebilirsiniz.

Masanızı ve sandalyenizi seçtikten sonra bu köşe için seçeceğiniz bir mutfak halısı ortama sıcaklık katabilir ve masanızın yer aldığı köşeyi mutfakta daha da belirginleştirir. Temizliği zor olacak, uzun iplikli halıları değil de ince ve kolay silkeleyebileceğiniz, kolay süpürülecek bir halı seçmekte fayda var. Az önce masa örtüsü ve perde arasında uyumdan söz etmiştik. Eğer halı kullanmaya karar verirseniz, halınızı da bu oyuna dahil edebilirsiniz. Halı ve  perdelerinizi kullanarak renk ve desenlerle oynayabilir, ilginç görüntüler oluşturabilirsiniz.

Son yılların trendlerinden biri de mutfak köşe takımları. Sedirli ve yer kazandıran bu takımlardan faydalanarak da şık bir mutfak masası dekorasyonuna imza atılabilir. Bu arada uzun sırtlı sedirlerin mutfakta hemen göze çarptığı ve mutfağa stil katmayı kolaylaştırdığı da unutulmamalı.

Her zamanki gibi aydınlatmanın da üzerinde duracağız. Mutfak masanızı aydınlatmanız hem gereklidir hem de dekoratif olarak size bir malzeme daha çıkmış olur. Mutfağınız tarzı klasikse ufak bir kristal avize ile mutfağa ışıltı katabilirsiniz. Modern mutfaklar içinse piyasada bulunan sayısız modern aydınlatma ürünlerinden birini masa ve sandalyelerinizin modelini baz alarak değerlendirebilirsiniz. Sandalyeleriniz renkliyse mutfak lambanızın rengini sandalyelerle eşleştirmek gibi çeşitli renk kombinasyonları, bu köşeye ayrı bir hava katar.

Mutfak masanızın bulunduğu bölüm için aksesuar seçiminde pek çok seçeneğiniz olabilir. Masanızın yakın olduğu duvara saat, tablo ya da bir televizyon asabilirsiniz! Masanın hemen yanına raf sistemi kurabilir ve buraya dilerseniz aksesuar, dilerseniz mutfak gereçlerini dizebilirsiniz. Mutfakta köşe takımı kullananlar, renkli yastıklarla masalarına renk ve desen katabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner