Mutfak Dolaplarınız İçin Farklı Öneriler

dolap kapakları, Mutfak Dolabı, mutfak mobilyasi,

Mutfak dolaplarının kullanışlı olması için çoğu kez kapaklı olmalarını tercih ederiz. Böylelikle mutfak dağınık görünmez ve mutfak eşyaları da tozlanmaz. Aslında küçük mutfaklarda raf sistemi mutfağı daha geniş gösterebilir ama kapaklı dolaplar kadar pratik olmayabilir. Kapaklı dolaplara tekrar dönersek, çoğu kez bir örnek mutfak dolapları her evde aynı model mutfakların karşımıza çıkmasına neden oluyor. Aşağıdaki fotoğraflarda mutfağınızda fark yaratmak için ne gibi farklı dolap seçimleri yapabileceğinizi görebilirsiniz.

Tezgah altındaki mutfak dolapları oldukça şık ama yine de bu tip dolaplara rastlamak çok zor değil. Ancak bu klasik seçimin cam kapaklı tezgah üstü dolaplarla ve modern mutfak aletleriyle tamamlanması bir fark yaratabilir. Modern ve klasik tarzda kullanımın güzel örneklerinden biri.

Yeşil mutfak dolabı seçmiş olmak demek baştan aşağı mutfağın yeşil kapaklarla donatılması demek değil. Fotoğrafta bu baskın rengin beyazla ve cam kapaklarla dengelendiğini ve bunun da insanın gözünü rahatlatan ve yeşilin yoğun enerjisini alan bir etki yarattığını görebilirsiniz.

Dolaplarınızı değiştirmek için yeterli bütçe ayıramıyorsanız, yukarıdaki öneri ufak ama etkili bir değişiklik yapmanıza yardımcı olabilir. Kırtasiyelerde ya da nalburlarda bulabileceğiniz kara tahta boyasıyla dolap kapaklarından birini kara tahtaya çevirmeniz mümkün. Kara tahta boyası oldukça ucuzdur ve normal bir boya uygulamasından farklı değildir. ‘Kara Tahta Boyası‘ başlıklı makalemizde konuyla ilgili daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz.

Mutfak dolaplarının tek renk olması gerektiğine olan inancınızı kırabilirseniz, aynı modelin farklı renklerini kullanarak da mutfağınızda fark yaratabilirsiniz. Bu uygulama mutfağa enerji katan ve biraz hareket katabilecek bir uygulama. kahverengi ve beyazı yan yana getirebileceğiniz gibi kırmızı beyaz ya da gri beyaz gibi pek çok farklı seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Klasik mutfaklarda modern mutfak aletleri kullanmak kadar, modern mutfak dolaplarının arasına klasik bir dolap eklemek de yine ilgi çekici bir etki yaratır. Mutfağın odak noktalarından biri olan lavabo dolabını bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Eski evlerdeki kilerleri andıran bu kafesli dolap modeli küçük olmasına karşın bana kalırsa mutfakta büyük bir etki yaratabilir. Tek bir dolapta ya da birkaç dolapta bu kapak modelini tercih edip, dolabın içine ekleyeceğiniz renkli mutfak ürünleriyle yukarıdaki fotoğrafta olduğu gibi şık ve zarif bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Cam kapaklı dolaplara örnekler gördük ancak bu kez camlar buzlu değil ve dolap içi olduğu gibi görünüyor. İlk bakışta pratik gelmiyor kulağa çünkü dolap içlerini düzenli tutmak gerekebilir. Fakat öte yandan mutfakta hiçbir aksesuar ve süslemeye gerek kalmadan kendiliğinden bir canlılık ortaya çıkıyor ve her zaman kullandığınız tabak çanağınız bir anda dekoratif bir özellik kazanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner