Mürdüm Rengi Dekorasyon Önerileri

mürdüm rengi, renk uyumu,

Mürdüm rengi benim en çok sevdiğim renklerden. Bir fular ya da çanta alırken bu renge karar vermek kolay ama peki ya ev dekore ederken mürdüm rengi kullanmak ne kadar doğru bir seçim? Mürdüm rengi dekorasyon önerileri ile ilgili fotoğraflara bakarak evinizde bu rengi kullanmak isteyip istemeyeceğinize daha kolay karar vermeniz mümkün olabilir.

Mürdüm rengi adını mürdüm eriğinden alır ve genellikle koyu bir moru temsil etse de pembeye doğru uzanan daha açık tonları da vardır. Bu fotoğraf mürdüm rengini en doğru şekilde aklımızda tutmamız için burada ancak elbette farklı malzemelerde mürdüm rengi farklı durur ve mürdüm diye adlandırsak da bu kadar koyu olmayabilir.

Mürdüm rengini dekorasyona katmak isteyenler kimi zaman bu rengi hangi renklerle kullanabilecekleri konusunda kararsız kalabilirler. Aşağıdaki örneklerde mürdümle bir araya gelen farklı renklerin nasıl durduğunu görebilirsiniz ama öncesinde yukarıdaki bu örneğin ev için uygun olabilecek, şık bir renk skalası olduğunu belirtelim.

Banyoda mürdüm rengi kullanmak isterseniz bunun iyi bir yolu banyo takımları veya banyo aksesuarları olabilir. Mürdüm rengi bir duş perdesi küçük bir banyoya bile tabiri caizse ‘zengin’ bir hava katabilir. Duş perdesi dışında banyo paspası, havlu ya da banyo takımlarında mürdüm rengi tercih ederek bu rengi banyonuza katabilirsiniz. Beyaz, gri, bej, altın sarısı, pembe, yeşil ve kahverengi ile rahatça kullanabilirsiniz.

Salonda mürdüm rengi kullanmak istediğinizde eğer bu rengin zaman içerisinde sizi yorabileceğini düşünüyorsanız konsol, puf, halı, yastık benzeri küçük parça ve aksesuarlarda tercih edip evinizin geri kalanında daha açık renklere yönelebilirsiniz. Mürdüm rengi duvarda kullanıldığında evin bol ışık alması ve geniş olması idealdir böylece ev karanlık ve depresif bir havaya bürünmez.

Bu vintage armatürlerin eşlik ettiği mürdüm renkte desenli banyo fayansları muhteşem görünüyor. Pirinç malzeme ile birlikte mürdümün ne kadar uyumlu olduğuna şahit oluyoruz.

Mürdüm renginin en göze çarpan özelliklerinden biri de, oldukça çarpıcı bir renk olmasına karşın kullanıldığı mekanın ağırlığını, ciddiyetini bozmaması denilebilir. Böylelikle bu rengi ister klasik ister geleneksel her tarz dekorasyonda kolayca kullanabilmek anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner