Mozaik Basamaklar

merdiven, mozaik,

Merdiven görünce sevindiğimi söyleyemem. Basamak sayısı çoksa gördüğüm an ne kadar yorulacağımı ve nefes nefes kalacağımı düşünürüm. Oysa aşağıdaki merdiven fotoğrafını görünce bunun ne kadar güzel bir manzara olduğundan başka bir şey gelmedi aklıma. Bu resim birkaç sitede daha paylaşılmış ancak fotoğrafın nerede çekildiğini bir türlü bulamadım.

Bu tip örnekler kendi evlerimiz için ilham kaynağı olabilir. Üstelik kapı önlerindeki basamak sayısı genellikle çok daha az olduğundan böyle bir merdiven dekorasyonu fazla masraflı olmayacaktır.

Eli yatkın olanların kendilerinin bile basamaklarına mozaik döşeyerek ilginç tasarımlar yapmaları mümkün. Fotoğrafı incelediğinizde bunun çok güzel bir nehir ve dağ manzarası olduğunu görebilirsiniz. Sizin yapacağınız bir uygulamada ortaya bir resim çıkması şart değil. Renkli seramik parçaları gelişigüzel bir araya getirilse bile renkli ve canlı bir görüntü oluşturacaklardır.

Müstakil bir evin basamakları bu şekilde döşendiğinde verandaya, mozaiklerin renginde aksesuarlar yerleştirilerek dekorasyonu daha da zenginleştirmek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner