Mor Yemek Odası Dekorasyonu

mor, sandalye,

Yemekli davetlerde misafirlerinizi ağırladığınız yemek odasında mor gibi sıra dışı bir renk kullanarak, konuklarınız için özel bir yemek atmosferi oluşturabilirsiniz. Dekorasyon tarzı gözetmeksizin, her türlü tasarımda kullanabileceğiniz mor, soğuk renklerden biri olmasına karşın sıcak ve samimi bir yemek odası dekorasyonu için oldukça kullanışlıdır.

bej-perdeler

Mor bir yemek odası tepeden tırnağa mor olmak zorunda değildir. İşin aslı mor oldukça çarpıcı bir renktir ve bu nedenle odanın genelinde kullanıldığında iç bayıcı olabilir ya da odayı karartabilir. Mor rengi uygularken güvenli yöntemlerden biri sandalye, aksesuar veya duvar öğeleri arasından hangisi veya hangi ikisi mor olacak, bir seçim yapmaktır.

modern-yemek-odasi

Yukarıdaki modern yemek odası dekorasyonunda mor renk ile birlikte kullanabileceğiniz diğer renkleri görebilirsiniz. Koyu kahve, bej, mavi, turkuaz, turuncu, altın rengi ve gri mor bir yemek odasında yer alabilir. Mor sandalyelerin yer aldığı bir odada mor perde kullanmak istemiyorsanız nötr renklere örneğin bej perdelere yönelebilirsiniz.

mor-duvar

Mora boyanan yemek odası duvarı, koyu renk olduğu için beyaz bir yemek odası takımıyla tamamlanması doğru bir seçim olmuş. Cam yemek masası da alanı daha geniş gösteriyor. Perde, lamba, mum gibi aksesuarlarda da morun farklı tonları kullanılarak yemek odasına derinlik katılmış.

mor-hali

Mor ve sarı birbirini tamamlayan renklerdir, bu nedenle sarıya yakın ahşap mobilya ile mor aksesuarlar kullandığınızda yukarıdaki gibi çarpıcı bir görüntü elde edebilirsiniz. Aynı şekilde altın sarısı veya turuncu da sarıya yakın renkler olduğundan mor ile birlikte kullanıldığında olumlu sonuç verir.

beyaz-masa

Fazla risk almamak için doğal olarak yemek odası dekorasyonunda takımlara yöneliriz. üstelik çoğu kez böylesi daha hesaplıdır. Masa ve sandalyelerin rengi aynıdır. Halı ve perde eşleştirme telaşına düşeriz. Oysa kendimizi böyle kısıtlamayıp farklı ne olabilir diye baktığımızda, kahverengi sandalyelerin beyaz masa ile tamamlanabileceğini ve üstelik turuncu desenli bir halı ile mor sandalyelerin gayet şık durabileceğini görebiliriz.

duvar-kagidi

Çoğu evde salon ve yemek odası iç içe olduğundan, yemek odası duvarını salondan bağımsız bir renge boyamak zordur. Yukarıdaki gibi tek duvara yapılacak desenli bir duvar kağıdı veya renkli boya uygulaması yemek odasının sınırlarını çizdiği gibi oldukça farklı bir uygulama olarak da öne çıkar. Mor, gri ve gümüş rengi aksesuarların birbirine ne kadar yakıştığını bu örnekte görebiliriz.

altin-rengi-aksesuar

Klasik tarzda bir yemek odasında altın rengi aksesuarlar mor sandalyelerle birlikte göz doldurur ve lüks bir görünüm ortaya koyar. Odanın fazla cafcaflı olmasını istemiyorsanız halı ve perdede mor yerine bej veya krem rengi gibi nötr renkleri tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner