Mor Renk Banyo

banyo fayansı, mor, mor banyo, mor dekorasyon,

Mor rengi banyoda kullanmanın en büyük avantajı banyonuz ne kadar küçük olursa olsun, mor tonları sayesinde lüks bir görünüme kavuşacak olmasıdır. Her ne kadar banyolarda mor renk temalı dekorasyona çok sık rastlamasak da bu renk evin diğer odalarında olduğu gibi, banyoda da şık duracaktır. Mor renk duvar boyası, mor renkte fayanslar ve mor aksesuarlar ile mor renk banyo dekorasyonu yapabilirsiniz.

luks-mor-banyo

Banyo genelinde mor rengi kullanırken yanında ikinci bir rengi aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Yeşil tonları mor ile oldukça uyumlu ve çarpıcı bir sonuç verebilir. Kontrast yaratmak ve mora hem modern hem daha ilginç bir hava vermek için siyah-beyaz aksesuarlar ya da siyah-beyaz fayans kullanabilirsiniz. Mor banyoda beyaz dışında gri renk fayans ya da taş veya mermer uygulaması da yakışacaktır.

banyo-fayanslari

banyoda-mor-tasarimlarbej-mor-banyo-uygulamabeyaz-mor-banyolar

Mor renk bir banyoda morun sadece tek bir tonunu kullanmak tek düzelik yaratabilir. Bu nedenle liladan patlıcan moruna uzanan geniş bir yelpaze içerisinden morun farklı tonlarını seçerek banyoda daha hareketli, daha enerjik bir hava oluşturulabilir.

gri-lila-banyo

Armatürleri yenileyecekseniz ister modern tasarımlı gri armatürleri ister altın sarısı bataryaları kullanabilirsiniz. Mor ve sarı birbirini tamamlayan renkler olduğundan altın sarısı aksesuarlar banyonun zengin görünümünü arttırmada kullanılabilir. Altın rengi dışında ahşap aksesuarlar veya antika görünümlü eşya ve aksesuarlar da mor bir banyoya yakışacaktır. Örneğin klasik bir avize ya da vintage tarz bir banyo dolabı kullanılabilir.

leylak-duvar-rengi

Eğer mor rengin banyoyu olduğundan küçük veya karanlık göstereceğinden endişeleniyorsanız banyoda aynaya her zamankinden biraz daha fazla yer ayırabilirsiniz. Aynalar banyoda hem kullanışlıdır hem de mekanı geniş gösterir.

mor-desenli-fayanslar

Mor bir banyo için fayans seçerken mor fayansları beyaz ya da bej tonda yine fayans veya duvar boyasıyla dengeleyebilirsiniz.

gri-mor-banyo-tasarimi

Mor banyo tasarımının bir dezavantajı fazla dişi görünmesi olabilir. Dolayısıyla evdeki erkekler mor bir banyoya karşı oy kullanabilir. Bu durumda siyah beyaz ya da gri tonlarıyla mor banyoya biraz daha ‘herkese göre’ bir görünüm katabilirsiniz.

renkli-banyolarturuncu-ve-mor-banyomor-luks-banyomor-gri-banyomor-fayanslar

Mor renk ile dekorasyon tasarımları düzenlemenin belki de en zevkli yanı cıvıl cıvıl renkleri kullanabilme özgürlüğüdür. Çingene pembesinden gök mavisine, turuncudan parlak bir yeşile pek çok renk mor ve mor tonları ile çok güzel sonuçlar verir. Mor bir menekşenin yeşil ve sarı renklerini düşünün. İşte bu renk kombinasyonu doğada olduğu gibi evlerde de göze çok hoş gelen bir sonuç verir. Hardal yeşili, bal rengi, turuncu, gök mavisi, turkuaz, pembe tonları mor renk ile yan yana gelebilir.

mor-dekor-banyo

Mor banyo mobilyaları banyoda mora yer vermenin başka bir yoludur. Duvarların açık renk kalması banyoda ferah bir görüntü elde edilmesini sağlar.

mor-dekorasyon

Mor banyo fayansları ise banyoya ihtişam katmanın kestirme bir yolu olacaktır. Desenli mor fayanslar etkiyi daha arttırır, zengin görünümü sağlamlaştırır.

mor-ahsap-banyo

Morun lila, leylak, eflatun gibi farklı tonları arasından sevdiğiniz bir tonu seçebilirsiniz. Ton açıldıkça yumuşak ve romantik etki de artar.

lila-renk-banyolar

Mor renk ilk bakışta cesurca bir seçim gibi görünse de aslında dekorasyon açısından kolay bir renk sayılır. Başka pek çok renkle yakışır ve girdiği ortamı hemen dikkat çekici bir havaya bürümekte üstüne yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner