Modern Tasarımlı Davlumbaz Modelleri: Elica

davlumbaz, mozaik krem, mutfak adası, mutfak aletleri, ocak,

Davlumbaz ocak üstündeki yemeğin dumanını çekerek mutfakta kokuyu ve yağlı havanın dolaşmasını önler. Artık pek çok evde ocak üstü davlumbaza ya da aspiratöre rastlamak mümkün. Aspiratörler de aynı işlevi görür ama kapasiteleri davlumbaza göre daha düşüktür. Elica marka davlumbazlar ise sadece kapasiteleri ve sessiz çalışmaları ile değil, modern ve şık tasarımlarıyla da dikkat çekiyor.

Bazıları ilk bakışta şık bir avizeyi andıran Elica davlumbazların bacalı ve bacasız modelleri var. Bacasız (dolaşımlı) modeller ocaktan çektiği havayı temizleyerek tekrar mutfağa salıyor. Her mutfak davlumbaz bacası için uygun olmayabilir dolayısıyla pek çok mutfağın aradığı davlumbaz teknolojisi Elica’da bulunabilir.

Mutfakta mutfak adası kullananlar için tavandan sarkıtılacak çok şık davlumbazlar olduğunu söyleyebiliriz.

Bu davlumbazlarda sadece tasarımda yenilik yapmakla yetinilmemiş. Dokunmatik ve ışıklı kontrol paneli, geliştirilmiş çekiş gücü, sessiz çalışma ve elektronik ve mekanik güvenlik önlemleri gibi davlumbazdan tam performans alabileceğiniz başka yenilikler de ürünlere katılmış. Ürünlerde yağı filtreleyen özel filtre sistemi diğer rakiplerine göre oldukça uzun ömürlü ve kolayca demonte edilip bulaşık makinesinde yıkanabiliyor.

Davlumbaz seçerken mutfağın büyüklüğüne göre değişik çekiş güçleri arasından bir tanesini seçebilirsiniz. Küçük bir mutfakta saatte 300-400 metreküp, dört kişilik bir aile mutfağında saatte 400 – 500 metreküp ve daha büyük mutfaklarda saatte en az 600 metreküp hava çekiş gücü bulunan ürünler tercih edilebilir.

Davlumbaz kullanacak olanlar baca güvenliğini mutlaka dikkate almalıdır. Baca çıkışı ve davlumbaz borusunun ölçülerinin eşleşmesi, borunun kıvrılmaması, baca girişinin tıkalı olmaması gibi noktalara dikkat edilmelidir.

İtalyan markası Elica ürünlerini Türkiye’de de bulmanız mümkün. Elicadavlumbaz.com adresinde yetkili bayi Onur Yapı‘yı bulabilirsiniz. Telefon: (0216) 343 56 09

Fiyatlara gelince, bu şık ürünlerin fiyatı da ne yazık ki bir o kadar yüksek. Onur Yapı, sitesinde fiyat yayınlamamış ancak yurt dışında aynı modellerin fiyatları 2000 Dolar ile 4500 Dolar arasında değişiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner