Modern Resim Aydınlatma Aplikleri

aplik, Aydınlatma,

Duvarınıza bir resim astığınızda sadece iyi bir yer ve güzel bir çerçeveyle yetinmeyin. Elbette bu ayrıntılar da önemlidir. Odanın genel renklerine ve kullanılan malzemeye göre pek çok çeşit çerçeve arasından birini seçmek gerekir. Üstelik duvarınıza nasıl bir resim astığınız da önemlidir. Klasik bir evde modern bir çalışma sırıtabilir. Aynı şekilde minimalist ya da ultra modern bir evin duvarında klasik dağ manzarası da tuhaf kaçabilir. Bu tip ayrıntıları hallettikten sonra sırada aydınlatma var. Çoğu kez iyi bir aydınlatmayla hem dekorasyona hem de duvara astığınız çalışmaya bambaşka bir hava verebilirsiniz. Bunun en iyi yollarından biri de resim aydınlatma aplikleridir.

Eğer resminizi aydınlatmaya ikna olduysanız piyasada pek çok resim apliği satıldığını göreceksiniz. Büyük yapı marketlerden aydınlatma mağazalarına kadar hemen her yerde resim apliklerine rastlamanız mümkün. Bu noktada önemli olan evinizin genel dekorasyon tarzına uygun olanı seçmek. Aydınlatacağınız resmin yer aldığı odadaki ana renkleri belirleyin. Mobilya malzemeleriniz ne renk, göz önünde bulundurun. Altın rengi bir aplik pek çok rengin yanında kullanılabilir.  Mor, kırmızı, çikolata rengi, lacivert ve beyaz döşenmiş odalarda iyi durabilir.

Eğer mobilyalarınız cam ya da metalik gri ağırlıklıysa o zaman resim apliklerini de bu renk ve malzemelere uygun seçmeniz yerinde olur. Tabii çerçeveyi de es geçmemelisiniz. Koyu bir çerçeve kullandıysanız, çerçeveyle uyumlu ve çerçevenin bir parçası gibi görünecek bir aplik tercih edilebilir. Beyaz çerçeve için örneğin beyaz bir resim aydınlatma apliği hiç fena olmayacaktır.

Çoğu resim aydınlatma apliği fişe takılarak çalıştığı için resminizi astığınız yerin bir prize yakın olması gerekebilir. Ya da bir elektrik ustası çağırıp resim apliği için size yeni bir düzenleme yapmasını isteyebilirsiniz. Ancak pille çalışan modeller de artık piyasada sıkça görülüyor. Kablolarla uğraşmak istemiyorsanız bunlardan birini deneyebilirsiniz.

Fotoğraflar: Apartment Therapy.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner