Modern Mutfak Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Parlak yüzeyler, ince çizgiler ve düzen modern bir mutfağın olmazsa olmazlarıdır. Modern tarz doğası gereği minimalisttir. Sadece süs olsun diye aksesuar bu tarza göre değildir. Böylece modern dekorasyon tarzı sizi süsleme ve aksesuar masrafından kurtarabilir. Bu makalemizdeki öneriler arasından evinize göre olanları uygulayarak modern bir mutfak düzenlemesi yapabilirsiniz.

Eğer mutfağın çarpıcı görünmesini ve stiliyle kendinden söz ettirmesini isterseniz renkli ve modern tarzı benimseyebilirsiniz. Siyah beyaz damalı desen döşenmiş bir zemini renkli ve modern tasarımlı aydınlatma ürünleriyle bir araya getirin. Cam ya da akrilik dolap kapakları ve ilginç tasarımlı sandalyeler yerleştirildikten sonra daha fazlasına gerek kalmadan mutfağınız çağa ayak uydurdu demektir.

Daha sade bir görünüm istiyorsanız minimalist modern tarzı deneyebilirsiniz. Keskin hatlı, süslemesiz sade mutfak dolapları, parlak yüzeyler, spot ışıklar ve nötr renkler bir araya geldiklerinde son derece modern görünümlü sade bir mutfak ortaya çıkacaktır. Mutfakta desen kullanmak isterseniz geometrik ya da çizgili desenler bu tarza en çok uyanlardır.

Tezgah üstü duvarda ve zemin döşemesinde ayna gibi parlak fayansların kullanılması mutfağın modern görünümünü destekleyecektir.

  • Modern Mutfak Dolapları

Modern mutfaklar için nasıl dolaplar seçmeli? Düz ve tek renk dolap kapakları olan, çekmeceleri yine benzer tasarımda ve metal kulplu dolaplar modern mutfak dolaplarının en genel tarifidir. Sadece görünümleri değil, sundukları pratik çözümler de önemlidir. Çekmece ve dolap içlerinde işinizi kolaylaştıracak, pratik saklama bölümlerinin olması hoşunuza gitmez mi?

Son yıllarda renkli ve lake mutfak dolapları da öne çıkmakta. Parlak yüzeyler modern tarzın öğelerinden biri olduğundan bu tarz bir mutfakta dolap kapaklarının bu özelliği taşıması şaşırtıcı değildir. Renkli dekorasyondan hoşlananlar dolap satın alırken kırmızı, turuncu, mor, yeşil gibi canlı renklerden birini seçebilirler. Bu canlı renkleri dengelemek için mutfak duvarları ve zeminde açık renk, özellikle de beyaz kullanabilirsiniz.

Parlak yüzeyleri seven ama renk konusunda tereddüt edenler beyaz mutfak dolaplarıyla hem çok şık hem de modern bir görünüm elde edebilirler. Beyaz mutfaklar geniş ve hijyenik görünür. Koyu renk tezgah ya da renkli mutfak halısı ile dilerseniz bu sadeliği kırabilirsiniz.

Modern tarzda ahşap mutfak dolapları da rahatlıkla kullanılabilir. Önemli olan dolapların keskin hatlı ve sade yani modern tasarıma uygun modeller arasından seçilmesidir.

  • Modern Mutfak Eşyaları

İster fırın söz konusu olsun ister bir duvar saati modern mutfaklarda biçimli, desensiz ve parlak ürünler tercih edilmelidir. Ne kadar zaman geçerse geçsin yeni alınmış gibi görünen, aşınmayan yüzeyi ve ileri teknolojisiyle göz dolduran mutfak eşyaları tam bu tarza göredir.

Bu makalede gördüğünüz ürünler yabancı firmalardan derlenmiştir. benzerlerini yerli firmaların kataloglarından araştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner