Modern Mutfak Çözümleri İçin Arcora Mimarlık

Arcora Mimarlık, en moda mutfak dolap renkleri2014, mutfak çözümleri,

Modern mutfak resimlerine internette pek çok web sitesinde rastlayabilirsiniz. Burada da zaman zaman paylaşıyorum ama pek çok kişinin aklına şu sorunun takıldığına eminim: ‘Mutfaklar çok güzel ama bunları nereden bulup yaptıracağız?’. Paylaşılan çoğu fotoğraf yabancı ülkelerden olunca bu soru kaçınılmaz oluyor. Derken Arcora Mimarlık‘a rastladım. Mekana özel projeleriyle modern mutfak çözümleri için başvurabileceğiniz bir adres.

Açık mutfak düşünenler için firmadan nefis bir öneri. Açık mutfağı ayrı olarak düşünmeyip salonla aynı temayı uygulatırsanız, mekan daha geniş algılanabilir.

Arcora Mimarlık’ın çalışma sistemi ise şöyle: Firmaya başvurup hangi konuda yardım almak istediğinizi belirtiyorsunuz. Beraberce nasıl bir tarz istediğinize ve malzemelere karar veriyorsunuz. Ardından mobilyalarınız üretiliyor ve montaj aşamasında elektrik tesisatının yenilenmesinden fayansların döşenmesine, duvarların boyanıp dolapların takılmasına kadar anahtar teslim bir hizmet sunuyorlar. Seçtiğiniz modelleri bilgisayarda üç boyutlu olarak görme şansınız da var.

Sadece mutfak değil evinizin her odası için hizmet alabilirsiniz. Konut dışında iş yerlerine özel uygulamalar da yapıyorlar. Referanslarını firmanın web sitesinde görebilirsiniz: arcora.com.tr

 Firmanın telefonu: (0312) 440 2 440; Ankara. İstanbul’a da geliyorlar mı acaba?

Gelelim modern mutfak çözümlerine. Açık renk mutfak dolapları dar mutfakları daha ferah gösterecektir. Şeffaf dolap kapakları da yenilikçi yaklaşımlardan biri.

Çikolata rengi geniş ve açık renk duvarları olan bir mutfakta çok şık durabilir. Üst dolapların tepesindeki tek parça raflı bölüm de farklı bir hava katmış bu modele.

Ahşap ve lake birlikteliği modern tasarımlarda sıkça karşımıza çıkıyor. Bu mutfaktaki pürüzsüz görünüm ve geniş mutfaklarda ya da açık mutfaklarda kullanılabilecek mutfak adası bu modelin artıları.

Küçük evler ve stüdyo daireler için kullanışlı olan bu tip özel tasarımlar hem mekana farklılık katıyor hem de yer kazandırıyor.

Çok az kişi cesaret ediyor ama doğru renklerin bir araya getirildiği renkli mutfaklar gerçekten de hemen farklılığını ortaya koyuyor. Üst dolapların rengi 2012 yılının ‘moda’ rengi olarak belirlendi. Bu ufak bir ayrıntı tabii. Aslına bakarsanız, bu renk mmoda olmasa bile yukarıdaki gibi bir mutfak uzun yıllar sıkılmadan kullanılabilir. İnsanın içini açıyor.

Sarı renk evlerde biraz korkutucudur. Doğru kullanılmazsa soğuk ya da bayık durabilir. Yukarıdaki alt dolaplar ise hem canlı hem de bir yandan beyazla diğer yandan kahverengiyle dengelenmiş. Bu tip renkleri tasarruflu kullanırsanız, daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Yukarıdaki fotoğrafta Arcora Mimarlık‘ın bitmiş projelerinden birini görüyorsunuz. tavandan sarkan bardaklık ve kırmızı tabureli küçük mutfak adası ilk göze çarpanlar.

Başka bir proje örneğinde beyaz mutfak mozaik tezgah duvarıyla hareketlendirilmiş.

Son örnek modernden ziyade klasik bir mutfak tanımına daha çok uyuyor ama çok beğendiğim için buraya aldım. İngiliz tarzına yakın, renkli ve sıcak bir mutfak dekorasyonu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner