Modern Country Tarzı Salonlar

country tarzı, ingiliz tarzi salonlar,

Country tarz bir salon dekorasyonu için mutlaka kır evinde yaşamanız gerekmiyor. Modern dekorasyon tarzı ile country tarzı birlikte düşünüldüğünde ortaya şehirlerde uygulanabilecek ve kır evlerinin ferahlığını, sıcaklığını aratmayacak örnekler çıkabiliyor.

Modern country dekorasyon için çiftlik evine ihtiyaç yok demiştik ama büyük pencereli bir salonda bu tarzın çok daha başarılı olacağını söyleyebiliriz. Doğal ışık ve dışarının manzarası country tarzı eve taşımak için en iyi malzemelerdir. Bunun dışında işin sırrı geleneksel tasarım elemanlarıyla modern teknolojiyi bir araya getirmekte.

Örneğin şömineler country tarzı evlerin vazgeçilmezidir. Yukarıdaki gibi modern bir şömine modern country tarz için oldukça yerinde bir örnek.

Modern country tarzda eşyaların işlevselliği, kullanışlı olmaları öne çıkar. Sadece aksesuar olsun diye mobilya almak ya da mobilyaların fazla süslü olması bu tarza pek gitmez. Ahşap malzeme zeminde, tavanda, çerçevelerde ve mobilyada bolca kullanılabilir. Ahşabın yanına eklenecek metal aksesuarlar, modern aydınlatma ürünleri ve tasarım oturma grupları hem kontrast yaratır hem de salona modernlik katar.

Modern country tarzda rahatlık ve basitlik ön plandadır. Basitlik burada sade anlamını da taşır. Bu tarz bir evde yaşanmışlık hissi güçlüdür, kendinizi rahat hissedersiniz. Diken üstünde oturduğunuz ve şıklığını bozmaktan çekindiğiniz, steril görünümlü salonlardan çok farklıdır.

Beyaza boyanmış veya eskitilmiş ahşap, açıkta sergilenen tavan kirişleri, taş duvarlar veya ahşap lambri country tarzda olduğu gibi modern country tarzda da sıkça karşımıza çıkar. Bununla birlikte bu öğeleri modern eşya ve malzemeyle bir araya getirmek ve bunu yaparken bir karmaşa değil denge yaratmak gerekir. Baştan yapılacak iyi bir planlamayla bu denge sağlanabilir.

Tuğla duvarla dekorasyon göründüğünden daha zor olabilir. İç açıcı açık renklerle dengelemek, zarif ve çarpıcı tasarımlı mobilyalar kullanmak işe yarayacaktır. Tuğla duvarın kabalığını, çıplaklığını ince hatlı mobilya ve aksesuarlarla dengelemek mümkün.

Modern şöminesi ve pırıl pırıl davlumbazı ile modern öğelerin başarıyla, göze batmadan country tarza katıldığı açık mutfaklı bir salon örneği görüyorsunuz. Beyaz ve bej gibi açık, nötr renkler bu tarza yakışan, salona istenilen sadeliği katan renkler.

Taş kaplama duvar, şömine, ahşap zemin ve koyu renk çerçeveler country tarzı belirginleştirirken modern tasarımlı mobilyalar görüntüyü bozmadan modern country tarzı oluşturuyor. Bu tür bir dekorasyon tarzında kontrast kaçınılmaz olacaktır ancak kontrast dekorasyona derinlik katacağından kontrasttan kaçınmanız gerekmez. Aksine yukarıdaki gibi ahşap, taş ve metalin göz dolduran birlikteliği gibi kombinasyonlara açık olmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner