Modern Abajur Modelleri

Abajur başlıklı lambaların bir oturma odasını ya da yatak odasını tamamladığı doğru. Dekorasyon tarzına ve evin renklerine göre seçilmiş abajurlar hem başlıkları hem de gövdeleriyle odaya sıcak ve samimi bir hava katarlar. Burada yer alan abajurlar yabancı sitelerden derlendiğinden ne yazık ki fiyat ya da mağaza ismi verilmedi. Yine de eviniz için eğer yeni fikirlere ihtiyacınız varsa, buradan ilham alabilir ve benzerleri için yakınlarınızdaki mağazalara bir göz atabilirsiniz.

Beyaz başlıklı ve renkli camlı abajurlar ne kadar farklı, hem şık hem de zarif görünüyorlar. Yuvarlak gövde gerçekten de çok hoş duruyor. Bu tip bir lambayı perde, halı ya da yastıklarla aynı renk düşündüğünüzde çok başarılı sonuçlar alınabilir.

Hem gövdeleri hem de başlıkları renkli olan seramik gövdeli abajurlarda aynı tonlar kullanılmış ve kendi içinde bir uyum sağlanmış. Bu aksesuarları evin diğer aksesuarlarıyla uyum içerisinde düşünmeliyiz. Örneğin ikinci resimde duvardaki desenin, abajurun, sehpanın ve minik saksıların rengi hep birbirini tamamlayacak şekilde.

Renklerin cesurca kullanıldığı bu abajurlar hem gövdeleri hem de parlaklıklarıyla ilginçler. Evde renk kullanmaktan fazla hoşlanmıyorsanız, soğuk ve steril bir mekan görünümünü engellemek için bu tip ufak dokunuşlar yeterli olabilir.

Fotoğraflar: Lampsplus.com, Amazon.com, Bhg.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner