Merinos Koltuk Takımları Model ve Fiyatları

bej renkler, Merinos,

‘Merinos’ ismi bana her zaman ilk önce halıyı çağırıştırıyor. Yine de markayı sadece bu şekilde anmak haksızlık çünkü firma kataloğunda koltuk takımları da dahil olmak üzere çoktandır bir evin ihtiyaçlarını karşılamak üzere pek çok kategori var. Ev tekstili, yatak ve bazalar, oturma grupları, yatak odaları ve tabii ki koltuk takımları. Oturma grupları daha geleneksel çizgileri yansıtırken Merinos koltuk takımları arasında çağdaş tasarımlı, günümüz ihtiyaçlarına ve farklı tarzlara hitap eden modellere rastlamak mümkün. Bu koltuk takımlarına ve fiyatlarına biraz daha yakından bakalım.


Picasso Koltuk Takımı // Tekli + 2li+3lü =5312 TL

Suni deri ve kırlent kumaşın birlikte kullanıldığı bu beyaz koltuk takımının en önemli özelliği, ayarlanabilir başlıklar. İster dik, ister yatay olarak oturma pozisyonunuza göre ayarlayabiliyorsunuz. Şu ara modern dekorasyon tarzını benimseyen evlerde beyaz koltuk takımları oldukça revaçta. Siz de fotoğraftaki gibi beyaz bir TV ünitesiyle eşleştirerek kullanabilirsiniz.

Leonardo Koltuk Takımı // Tekli + 2li+3lü =3657 TL

Bu takımın beyazı da mevcut ancak bir önceki takım da beyaz olduğu için bu kez kahverengi tonda bir fotoğraf koymak istedim. Köşeli ve düz çigileriyle modern bir takım görüntüsü çizen Merinos Leonardo koltuk takımını bal rengi, altın rengi, hardal rengi ve pembe aksesuarlarla birlikte kullanabilirsiniz. Fotoğrafta bu renklerin takımla uyumunu görebilirsiniz.

Monalisa Koltuk Takımı // 3lü =1867 TL // Berjer=815 TL

Beyaz ya da mor renk Merinos koltuk takımlarında sıkça kullanılmış ama bana kalırsa gri renk koltuk takımları da oldukça kullanışlı oluyor. Kiri az göstermesi ve pek çok renkle uyumlu olması gri rengi koltuk rengi olarak seçmeniz de etken olabilir. Romantik desenli berjerler de bana kalırsa son derece şık ve romantik bir tarza sahip. İngiliz tarzı döşemelik kumaşları andırıyor. Fotoğrafta vurgu rengi yok ama bana kalırsa açık pembe ya da turkuaz renk aksesuarlar kullanılabilir.

Star Köşe Takımları // 1703 TL veya 2046 TL

Ufak salonlar için köşe takımı tercih etmek daha uygundur. Böylelikle rahatça uzanabileceğiniz ama aynı zamanda misafir geldiğinde ağırlayabileceğiniz kadar yeriniz olmuş olur. Çok fazla mobilyayı salona sığdırmaya çalışmanız gerekmez. Yukarıda Merinos Star köşe takımlarından pembe olanı görüyorsunuz. Gri, beyaz ve bej renkleri de bulunuyor. Pembe ve grinin uyumundan sık sık söz ediyorum. Yukarıda bunun örneğini görüyorsunuz. Desenli yastıklar düz kumaşa hareket getiriyor. Yastıklarla uyumlu lambader de salona güzel bir enerji katmış.

California Oturma Grubu // Tekli + 2li+3lü =2.569,94 TL

Aslında Merinos firmasının yukarıdaki ürünü şablon olarak alan fakat farklı modellerde pek çok oturma takımı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Fakat benim gözüme nedense biraz fazla teferruatlı ve sert çizgili geldikleri için yine içlerinden en sade olanı seçip örnek olarak buraya aldım. Elbette zevkler tartışılmaz ve bu tip takımların oldukça geniş bir alıcı kitlesi olduğunu belirteyim. Yine de ben altı üstü hatta koltuk minderlerinin bir yarısı başka renklerde, farklı kumaşlarda çok fazla detayın bir arada olduğu takımların evi kalabalık ve dağınık gösterdiği kanaatindeyim. Bu tip bir koltuk takımını kullanarak eve bir de aksesuar ya da yan ürünler eklemek iyice zorlaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner