Merdiven Sahanlığını Nasıl Değerlendirmeli?

dublex merdiven kullanımları, dublex merdivene ayna, merdiven, merdiven sahanlığı,

Bazı merdivenlerde basamak sayısı fazladır. Bu durumda merdiven çıkarken dinlenilmesi veya merdivenin kolay yön değiştirmesi için belli sayıda basamağın ardından arada dar ya da geniş bir alan bırakılır. İşte bu alan merdiven sahanlığıdır. Geniş merdiven sahanlıkları farklı şekillerde değerlendirilebilir. Dar olanlar ise dekorasyonu zenginleştirmek için kullanılabilir. Örnekleri aşağıda bulabilirsiniz.

Geniş merdiven sahanlığını boşa harcamayın. Sandıklı bir sedir ve renkli yastıklarla evinizde gözlerden uzak bir dinlenme köşesi yaratabilirsiniz. Büyük olasılıkla burayı oturmaktan çok sandığı için kullanacaksınız ama evinizden maksimum oranda verim almanız da fena bir fikir değil.

merdiven sahanlığının genişliğine göre, burayı en çok nasıl işinize yarar hale getirebileceğinizi düşünebilirsiniz. Bu alanda oluşturulacak bir kütüphane salonda ya da çalışma odasında yer kazanmanız anlamına gelir. Burada oturup kitap okumanız gerekmiyor ancak elinizin fazla uzanmadığı kitapları burada toplayıp yenileri için ana kütüphanenizde yer açabilirsiniz. Ya da kitaplığınız için salonda yer açamayanlar için dekorasyonu bozmayacak, kullanışlı bir köşe olacaktır.

Elbette her merdiven sahanlığı sedir ya da kitaplık sığdıracak kadar geniş değildir. Bu durumda bu alanı evinizin görünümünü iyileştirmek için kullanabilirsiniz. En sevdiğiniz fotoğraflarınızı ya da sevdiğiniz duvar aksesuarlarınızı sergilemek için ideal bir köşe bulmuş olabilirsiniz.

Merdiven sahanlığı merdivenlerin başlangıcında da olabilir. Bu durumda burası için düşündüğünüz dekorasyonun evin geneliyle uyumlu olmasına özen gösterin. Merdiven sahanlığını ayrı bir alan olarak değil evin bir parçası olarak düzenlemek dekorasyonda bütünlük sağlar.

Hiç görülmemiş değişik bir düzenleme yerine basit düşünün. Çoğu kez sade ve basit uygulamalar en şık sonucu almanızı sağlayabilir. Ne de olsa şeytan ayrıntıda gizli denir. Yukarıdaki fotoğrafta zarif bir ayna ve yerdeki şık aksesuarlar merdiven sahanlığını ne kadar çarpıcı alana dönüştürmüş. Modern korkuluklara uygun aksesuarlar seçilmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner