Merdiven Altı Nasıl Değerlendirilir?

merdiven, merdiven altı,

Dubleks ya da asma katlı evlerdeki merdivenlerinizi sadece bir üst kata çıkmak amaçlı değil eşya stoklama amaçlı olarak da kullanabilirsiniz. Aynı durum elbette ofisler için de geçerli olabilir. Ev ne kadar geniş olursa olsun, eşya her zaman birikir ve her zaman dışarıda kalan, yer kapladığı düşünülen, sığdıracak yer bulunamayn bir şeyler vardır. Merdiven altını değerlendirmek ister az kullanılan eşyayı isterseniz göz önünde bulundurmak istediklerinizi koyabileceğiniz hatırı sayılır büyüklükte bir yer açmak demek olabilir. Burada merdiven altını sadece işlevsel olarak değil, görsel olarak da son derece iyi değerlendiren birkaç örnek göreceğiz.

Büyük kütüphaneniz için hangi duvarı feda etmeniz gerektiğini kara kara düşünürken, merdiven altının bu kadar yaratıcı bir şekilde kullanılabileceğini biliyor muydunuz? Burada bembeyaz bırakılmış duvarların basamaklarla uyumu kitapların yarattığı renkli görüntüyü öne çıkarmış. Kitap diğer tüm işlevlerinin yanı sıra dekoratif obje olarak da son derece kullanışlıdır. İster bir sehpa üzerinde ister böyle merdiven altında olsun, dekorasyona katkısı hep çok olumlu olur.

Her merdiven altı bir kütüphaneye çevirevek kadar geniş olmayabilir ama bir iki çekmeceyi sığdırabileceğiniz kesin. İster mutfakta koymaya yer bulamadığınız bardak takımlarını isterseniz pek kullanmadığınız ama atmaya da kıyamadığınız fazla havluları yerleştirin. Basamaklarla ve merdivenin bağlı olduğu duvarla uyumlu renklere boyayacağınız bu çekmeceler kesinlikle işinize yarayacak ve bu yaratıcı fikir kesinlikle pek çok misafirinizin hoşuna gidecek.

Evde bir yüklük yok diye boşuna şikayet ediyorsunuz. Merdiven altınız tam da aradığınız, hiçbir odayı ziyan etmeyecek ve fazla eşyayı depolayabileceğiniz kadar geniş bir yüklük seçeneği olabilir. Fazla yüksek olmasa bile ufak kapısıyla hem dekorastif hem kullanışlı olacaktır.

Tekerlekli olduğu için kolaylıkla hareket ettirebileceğiniz bu raf sistemiyle ayak altındaki pek çok eşya için yer açılacağı kesin. Dekoratif olarak takılan çekmece kulplarını kendi evinizin tarzına göre seçebilirsiniz. Bir marangoz ustasıyla bu fikri mutlaka görüşün derim. Seçenekler arasında en çok eşyayı saklayabileceğiniz çözüm bu gibi duruyor.

Fotoğraflar: Indiemoon, Just a Girl, AK-Magnolia House

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner