Mavi Mutfak Dekorasyon Örnekleri

mavi, mutfak aksesuarları, renk uyumu,

Mavi renk daha çok banyolarda tercih edilir çünkü mavi deyince hemen suyla ve hijyenle bağdaştırılır. Mutfaklar ise daha çok elektronik aletin ve dolabın bulunduğu daha hareketli alanlardır. Elbette mutfakta mavi renk kullanılamaz diye bir kural yok. Burada mavi mutfak dekorasyon örneklerine bakarak bu rengi mutfakta tercih edip etmeyeceğinize karar verebilirsiniz.

Açık mavi mutfak dolapları hardal sarısı zemin ve metalik renkte fırınla güzel bir kombinasyon oluşturmuş. Mutfağın retro bir tarzı var ve insanın içini açtığı kesin.

Anlaşılan mavi renk bir mutfak daha çok retro bir dekorasyon tarzıyla yakıştırılıyor. Mavi duvarlar daha koyu tonda mutfak lambaları ve ve damalı bir zeminle bir araya getirilmiş.

masmavi bir mutfakta sadece dört parça kırmızı sandalye minderi var ama nasıl da öne çıkmış ve mutfağı farklı bir havaya bürümüşler.

Açık mavi dolapları tamamlamak için lacivert tezgah iyi bir fikir gibi görünüyor. Mutfak dolaplarınız mavi olduğunda krem rengi gibi açık renk duvarlar kullanabilirsiniz.

Bu fotoğrafta tezgah çok hoşuma gitti. Maviyi az ama yine de dikkat çekici bir şekilde mutfakta kullanmanın bir başka yolu. Aslında bütün mutfağı mavi yapmaya cesaret edemiyorsanız örneğin tezgah duvarında mavi fayans kullanabilirsiniz. Ya da beyaz bir mutfak düzenleyip mavi aksesuarlar kullanarak mutfakta maviyi öne çıkarmak da başka bir yöntem olabilir.

Açık renk duvarlar demiştik ama mutfağım cıvıl cıvıl olacak diyorsanız elbette kirli sarıyı da deneyebilirsiniz. Açık maviyle iyi gidecektir. Yalnız mavinin tonunu iyi ayarlayın yoksa mutfak Fenerium’a dönebilir. Pek çok dekorasyon doğru renklerin yanı sıra seçilen renklerin doğru tonları bir araya getirildiği için de başarılıdır. Burada yer alan örneklere bu gözle de bakmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner