Mavi Duvar Dekorasyonu

mavi, renk uyumu,

Mavi renk en sevilen renklerden biridir. Doğayı, gökyüzünü, denizi, özgürlüğü, kısaca pek çok iç açıcı kavramı temsil eder. Evinizde duvarlarınızı maviye boyamak istiyor ama dekorasyonun geri kalanında hangi adımları atmanız gerektiğini bilemiyorsanız, burada mavi duvar dekorasyonu örneklerini inceleyebilirsiniz.

Mavi renk ile uyumlu olacak diğer renklerle ilgili ipucu vererek başlayalım. Maviye uyumlu elbette başka pek çok renk var fakat gri ya da bej gibi daha az dikkat çekici bir rengi skalaya katmanız evin karanlık ve fazla kalabalık görünmesini engeller. Elbette beyaz seçeneğiniz her zaman var. Canlı renklere gelecek olursak turuncu, yeşil ve pembe en kolay kullanabileceğiniz aksesuar renkleridir.

Oldukça iddialı bir duvar rengi beyaz ile dengelenmiş. Simetrik duvar süsleri de ilgiyi üzerine çekerek duvarın ağırlığını hafifletiyor. Böyle parlak ve çarpıcı bir renk kullanıyorsanız, dekorasyonun geri kalanı için de doğru adımları atacağınızdan ve ne yaptığınızı bildiğinizden emin olmanız gerekir. Aksi halde oda bir anda gece kulübüne dönebilir.

Turkuaz duvar, beyaz mobilya, yeşil ve pembe aksesuarlar. Yukarıda sözünü ettiğimiz renk skalasına iyi bir örnek oluşturuyor. Klasik bir dekorasyon tarzına farklı bir yaklaşım getiren bu duvar kesinlikle bu salonu, gördüğümüz pek çok salondan farklı kılmış.

Elbette mavinin en canlı tonunu seçeceksiniz diye bir kural yok. Duvarda mavi kullanıp yine de oturaklı bir salon döşeyebilirsiniz. Sadece tek duvarın renkli olması, modası hiç geçmeyen dekorasyon uygulamalarından biri. Eğer koyu bir rengi duvarınızda kullanacaksanız bence en güzel çözümlerden biri. Böylelikle bütün odayı karartmamış ama seçtiğiniz rengin enerjisini de odaya yeterince katmış olursunuz. Yukarıda petrol renginin oldukça başarılı bir şekilde uygulandığını görüyorsunuz. Dekoratif yastıklarla birlikte eşleştirilmiş.

Koyu renkler ağırlıkta olacaksa, bu renkleri kullanmak için  yukarıdaki gibi ışık alan bir oda seçtiğinize emin olun. Böylece renklerin koyuluğuna rağmen aydınlık ve ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yukarıdaki fotoğraf en beğendiğim uygulamalardan biri oldu. Ahşap görünümlü duvarlar, gece mavisi kumaşlarla tamamlanmış. Country tarzı bir dekorasyon olduğunu söyleyebiliriz. Bu dekorasyonun güzelliğinde duvarların ahşap görünümünün etkisi büyük. Düz renkli bir duvar bu kadar sıcak bir atmosfer yaratamayabilirdi.

Hemen hemen tüm örneklerde mavi duvarların beyazla dengelenişine şahit oluyoruz. Bu ipucunu akılda tutmakta fayda var. Son fotoğraftaki pembe tonu maviyle birlikte kullanabileceğiniz ve odaya enerji katacak, sıcak bir hava yayacak çok güzel bir renk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner