Mavi Banyo Fayans Modelleri

mavi,

Banyonuzu düzenlemenin pek çok yolu var ama sizin için hangisi en uygun karar vermelisiniz. Tepeden tırnağa düzenleme şansınız olduğunda işe belli bir renk skalasına karar vermekle başlamak en iyisi olacaktır. Sadece banyo için değil evin her odası için dilediğiniz renkleri kullanmakta özgürsünüz. Bununla birlikte pek çok kişi mavi rengin banyoya çok yakıştırır. Haksız da değiller. Mavi bize suyu, okyanusu, gökyüzünü, sonsuzluğu çağrıştırır. Saflığı, temizliği vurgular. Hal böyle olunca da banyo fayans modelleri arasında mavi olanlara gözümüzün kayması doğaldır.

Foto: hitdecors.org

Renklerden sonra sıra hangi malzemeyi kullanacağınıza gelir. Banyo için öne çıkan malzeme her zaman fayans olmuştur. Islanması sorun olmaz, kolayca temizlenir ve dayanıklıdır.

Karolarınız için mavi renge karar verdikten sonra sıra nasıl bir mavi sorusuna gelir. Uçuk bir maviden laciverte kadar giden geniş bir yelpaze içerisinden karar vermek gerekir. Küçük banyolar için açık renkleri seçmek daha doğru olur. Geniş banyolarda ise koyu renkler kullanılabilir. Banyonuz ışık almıyorsa açık renkler aydınlık gözükmesine yardımcı olur.

Mavi fayans modellerine bakarken sade ve düz fayanslardan kendinden desenli olanlara farklı modellerle karşılaşabilirsiniz. Bu konuda kendi zevkinize göre dilediğiniz seçimleri yapmakta özgürsünüz. Yine de fotoğraflara şöyle bir göz gezdirdiğimizde karoların desenlerinden çok onların duvara ve zemine uygulanma biçimleri, oluşturulan kontrastlar ve sade karolarla bile ortaya çıkartılabilen ilginç tasarımlar öne çıkıyor.

Foto: modern-decors.com

Banyonuzda ana renk olarak maviyi seçtikten sonra beyazla birlikte çok uyumlu kombinasyonlar yapabilirsiniz. Kırmızı, turuncu, sarı gibi sıcak renklerle harmanlayarak çok güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Fayans döşemeniz tamamlandıktan sonra mavi rengin banyonuzu soğuklaştırdığını düşünebilirsiniz. Aksesuarlarınızı ekleyene kadar bekleyin. Duvara asacağınız renkli halılar, banyo takımları ve ayna önüne dizeceğiniz sabunluk ya da mumlar bu temiz ve ferah ortama sıcaklık katacak. Mavi fayans modeli tercih ettiyseniz aksesuarlarınızı da mavi renkte seçmek için ısrar etmeyin. Renklerle oynamayı, zıtlıklar oluşturmayı ve farklı kombinasyonlar yapmayı deneyin. Bu şekilde tek düze ve sıradan bir banyo görüntüsünden kaçabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner