Lüks Yatak Odası Örnekleri

klasik, lüks,

Bir yatak odasına lüks diyebilmek için yatak başta olmak üzere tüm mobilyalarda kaliteli malzeme ve işçilik kullanılması beklenir. Yatağın kendisi rahat, ortopedik, geniş olmalıdır. Lüks yatak odası dendiğinde bir banyoya ve giyinme odasına açılan kapıları olduğu düşünülebilir. Geniş ve rahatlığın ön planda olduğu bir odadır. Hayal etmeyi bırakıp, lüks yatak odası fotoğraflarına bir göz gezdirelim.

Büyük bir yatak, şömine ve manzara, bu üçlüyü hemen her lüks yatak odası örneğinde görebilirsiniz. Yatak odasında şömine yakmak bana pratik görünmüyor ama artık elektrikli şömineler sayesinde odun ya da tütme derdi olmadan ateş keyfini yatak odasına taşıyabilme imkanı var.

Oldukça geniş bir odada yatak ile giyinme odası ve banyo için ayrı ayrı bölümler oluşturulmuş. Detaylı bir aydınlatma düşünülmüş. Oda bölmesinin çekmece ve raf olanağı sunması da oldukça pratik bir çözüm.

Pek çok kişi en kolay televizyon karşısında uykuya daldığını söyler. Yine de televizyonun düzenli bir uykunun baş düşmanı olduğu biliniyor. Ancak pek çok kişi gibi ben de lüks bir yatak odasında televizyonu tercih edenlerdenim. Yatakta film keyfi yapamadıktan sonra o yatak odası lüks olmaz benim için.

Lüks demek çoğunlukla pahalı malzeme demek. Hal böyle olunca lüks yatak odaları da çoğu kez geçmiş yüzyılların saray odalarına benzer. O örnekleri de aşağıda görebilirsiniz. Ancak günümüzde modern ve minimalist tarzda odalar da oldukça revaçta. Yukarıda renkleri, sadeliği ve genişliğiyle göz dolduran bir örnek görüyorsunuz.

İşte sözünü ettiğim klasik tarzda lüks yatak odasına örnekler. Özellikle ikinci fotoğrafta yatak ucundaki jozefinden, drape perdesine her şeyiyle klasik tarzın tüm öğelerini barındırıyor. Bu tarz bir odada uykuya dalmak ve huzur bulmak bana göre zor ama klasik tarzın modası asla geçmez. Adı üzerinde klasiktir ve pek çok kişinin favorisidir.

Deniz manzarası olan bir yatak odasında eşya seçiminde fazla zorlanmaya gerek kalmaz. Böyle bir manzara yatak odasını çoktan ‘lüks’ kategorisine sokmuştur bile .Manzarayı kapatmamak, pencere önünü fazla doldurmamak akıllıca olacaktır. Sabahları denize bakarak uyanmaktan daha huzur verici ne olabilir?

Yatak odasında şömine keyfi olmazsa olmaz diyemeyeceğim ama böyle bakınca, yatmadan bir dergi alıp şömine önünde uykunun bastırmasını beklemek fena olmaz sanki. Aynı şekilde sabahları elde bir kahveyle uyanmak için de ideal görünüyor. Tabii şöminenin elektrikli olduğunu var sayıyorum. Aksi halde ne uykudan önce ne de uyanırken şömine yakma süreci keyfili olmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner