Lüks Banyo Tasarımları

küvet, lüks, zemin döşemeleri,

Lüks bir banyodan söz ediyorsak banyo mobilyasından zemin döşemesine birinci sınıf malzeme kullanılmış olması şarttır. Dayanıklı ve sağlıklı malzeme, güzel görünmesinin yanı sıra kullanışlı ve iyi bir işçiliğe sahip olmalıdır. Yenilenmek, tazelenmek ve dinlenmek için bir ortam hazırlaması lüks banyoların en büyük avantajları arasındadır.

Lüks olsun olmasın banyo ne kadar genişse, o kadar ferah algılanır. Bu ferahlık temizlik duygusunu da pekiştirir. Lüks banyolarda banyo dolapları için yeterince yer vardır. Pek çoğunda tuvalet masası, iki ayrı lavabo, küvet ve ayrıca duş teknesi de yer alır. Banyo büyük olduğunda, pek çok günlük ihtiyaç için burada yer açılabilir. Böylelikle evin diğer odalarında fazla eşya birikmez. Örneğin banyo havlularını yatak odasında saklamak zorunda kalmazsınız.

Banyodaki şatafatı öne çıkarmak için iyi bir aydınlatmadan faydalanılabilir. Makyaj masasında veya lavabodaki aynalar için özel aydınlatma yapılmalıdır. Banyoda tek tip aydınlatma yerine, farklı atmosferler oluşturacak birçok aydınlatma öğesi kullanılabilir. Spot lambalar, aplikler ya da dolap aydınlatmaları ile banyo daha kullanışlı bir hale gelecektir.

Havalandırma ya da yerden ısıtma gibi çeşitli artılar banyoya dahil edilebilir. Bu konuda tek sınır hayal gücü olacaktır. Bu nedenle bu tip banyolarda bir dağ manzarasına ya da büyük ekranlı bir televizyona hatta şömineye rastlamak şaşırtıcı değildir. Havluları ıstan havlu askıları ya da buğulanmayan aynalar da pek çok lüks banyonun sıradan özellikleri arasındadır.

Küvetin lüks banyoların demirbaşlarından olduğunu söylemeye gerek yok. Lüks bir banyoda büyük ve konforlu bir küvet mutlaka bulunmalıdır.

Tarz olarak lüks banyoların genellikle klasik tarzda olmaları beklenir ama artık modern hatta minimalist tarzda oldukça lüks banyolar tasarlanmaktadır. Klasik bir banyoda altın rengi banyo armatürleri, beyaz mermer ya da kristal avizeler yer alabilir.

Modern tasarımlı banyolar ise kullanım kolaylığı, kişiye özel çözümler sunmaları ve sadelikleriyle kişinin zihin yorgunluğunu kolayca atması üzerinde durmalarıyla dikkat çekerler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner