LOT Modern Duvar Kağıdı Örnekleri

LOT,

Klasik tarzda evlerde görmeye alıştığımız duvar kağıtları yenilenmiş olarak evlerimize geri döndü. Kolay silinebilen, duvarda iz bırakmayan, suya ve neme dayanıklı modern duvar kağıtlarının tasarımları da artık çok farklı ve çarpıcı olabiliyor. 90’lı yıllardan beri İstanbul’da duvar kağıdı ve kumaş sektöründe hizmet veren LOT firmasının kataloğundan seçtiğimiz örneklere bir göz atalım.

LOT firmasının web sitesine lot.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Burada gördüğünüz modellerin daha fazlasını web sitelerinde ve Feneryolu, Nişantaşı ve Şişli mağazalarında görebilirsiniz.

Firmanın merkez ofis telefonu: (0216) 651 85 30.

Düz boyadan ziyade duvarda dokulu ve kendinden desenli duvar kağıdı kullanmanız odada çok fazla aksesuar ya da pahalı mobilyalar kullanmadan da özel bir hava yaratabilmenizi sağlar.

Koyu renkleri sade boya ile uygulamak yerine yukarıdaki tipte kendinden desenli bir duvar kağıdı kullandığınızda bu koyuluğu yumuşatan, daha dekoratif bir sonuç alabilirsiniz.

Duvar kağıdınızı eğer özel desenli ve renkli bir model seçtiyseniz zeminde açık renk ve düz döşemelerden yararlanmanız daha iyi olur. Oda çok kalabalık ve dar görünmez.

Antrede, ofislerde ya da çalışma odalarında kullanılabilecek modern desenli ve özel tasarımlı bir duvar kağıdı. Yukarıda da söz ettiğimiz gibi açık renk bir zeminle birlikte kullanılmış. Bu örnekte mobilya koyu renk ancak açık renk mobilyalar da duvar kağıdıyla kontrast oluşturarak dekorasyona özel bir etki katabilir.

Lacivert doğru şekilde uygulandığında çok güzel bir duvar rengi olabilir ve özellikle yatak odalarında odaya farklı bir hava verecektir. Yukarıdaki desenli örnekte ise lacivertin ara ara açılması hem koyuluğunu düşürüyor hem de duvara son derece özel bir hava katıyor. Beyaz ya da açık pembe aksesuarlarla da yan yanan çok güzel görünecektir.

Bu açık mavi – turkuaz rengi desenli duvar kağıdı ile evinize tropikal iklimlerin sıcaklığını modern bir şekilde katabilirsiniz. Egzotik bir duruşu var ve ahşap mobilyalarla birlikte rahatça kullanılabilir.

Koyu rengin desenli olarak kullanıldığında etkisinin ne kadar farklı olabildiğine bir başka örnek daha. Bu kez kahverengi bir duvar kağıdı seçtim. Kahverengi kimi zaman sıkıcı olabilir ama yukarıdaki duvar renk ve desen açısından sıkıcılıktan kesinlikle çok uzak.

Kırmızı duvar çoğumuzun aklından şöyle bir geçer ama cesaret edebilen çok azdır. Bu dokulu duvar kağıdının duruşu özellikle bu renkte son derece modern ve ilginç olmuş. Yatak odasında, mutfakta ve çalışma odasında sıcak ve dekoratif köşeler yaratmanızı sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner