Lacivert Kanepe ile Dekorasyon Örnekleri

lacivert,

Lacivert kanepe ile çok şık bir salon döşenebilir. Ancak bu renk kanepe ile doğru öğeler yan yana gelmezse ortaya karanlık ve sıkıcı bir görüntü çıkma olasılığı büyüktür. Lacivertin hemen her renk ile uyumlu olduğunu akılda tutmak bu tuzağa düşmeyi engelleyebilir.

Lacivert koyu bir renk olduğundan salonun geri kalanında açık renkler kullanarak bu koyuluğu dengelemek gerekir. Eğer beyaz mobilya değil de kahverengi mobilyalar kullanılacaksa duvarların açık renk olmasını tercih edebilirsiniz. Beyaz da, kahverengi de laciverte yakışır. Lacivertin yanına mutlaka mavinin diğer tonlarını kullanmak zorunda değilsiniz. Siyah beyaz ya da sarı aksesuarlar seçebilirsiniz.

Lacivert bize denizleri, yaz gecelerini hatırlatır. Belki de bu yüzden country tarzına yakışan bir renktir. Lacivert kanepe çevresinde modern tasarımlı mobilyalardan çok antika görünümlü, eskitilmiş, ahşap mobilyalar daha iyi durur. Bir kır evinin hafifliğini salona taşıyabilirsiniz.

Lacivertin ağırlığını hafifletmek için dekorasyonun diğer öğelerini kullanabilirsiniz. Hafif perdeler, renkli cam aksesuarlar, renkli yastıklar, yumuşak örtüler ev sıcaklığını hissetmenizi sağlar. Yukarıdaki orta sehpa hantal bir görünüme sahip olsa da üzerindeki beyaz aksesuarlar mobilyanın ağırlığını dengelemiş. Kanepeyi mavi gök yüzü gibi düşünün ve etrafını doğanın diğer renkleriyle tamamlayın. Beyaz, yeşil, açık kahveleri kullanabilirsiniz.

Lacivert kanepeyi koyu renk ahşapla birlikte kullanarak maskülen bir görüntü elde edilebilir. Altın rengi, şarap rengi ve kahverenginin diğer tonları bu tarz bir dekorasyona yakışacaktır. Lacivert kanepeye uygun halı ararken tamamen mavi bir halı yerine içinde lacivert ya da mavi tonda desen olan farklı renkte bir halı seçmek daha modern bir görüntü ortaya çıkarabilir. Bu tip bir dekorasyonda metal gövdeli lambader uygun bir aydınlatma ürünü olabilir.

Daha şehirli bir görünüm için lacivert kanepe çevresinde renkli sanat eserlerinden ve nötr bir renk paletinden faydalanabilirsiniz. Kitap dolu bir kütüphane ya da renkli bir tablo önünde kanepenin kendini nasıl gösterdiğine şaşırabilirsiniz. Daha şehirli bir görünüm için lacivert kanepeyi gri, fildişi, krem rengi, boz, siyah renkler arasından oluşturacağınız bir renk kartelasıyla kullanabilirsiniz. Böyle bir renk paletine deri kumaş ve gümüş rengi aksesuarlar yakışacaktır.  Perdelerinizi sade tutabilirsiniz.

Parlak renklerin lacivertin yanında nasıl da daha göz alıcı bir hale geldiklerini yukarıdaki örnekte görebilirsiniz. Yeşil, turuncu, pembe renklerin canlı tonlarını içeren sanat eserleri ya da yastıklar sayesinde salondaki havaya tropikal bir sıcaklık katabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner