Küvet Üstü Cam Paneller

cam panel, duşakabin, küvet,

Küvetli banyolar genellikle geniş banyolardır ve küvet, banyoya apayrı bir hava katar. Çoğu banyo dekorasyonu fotoğrafında küvetin çevresinde duş perdesi ya da kabin yoktur. Bu şekilde bir düzenlemenin göze daha hoş geldiği doğru olabilir. Peki ama bu banyolarda etrafa su sıçraması sorun olmuyor mu? Pratikte kabinsiz bir küvet kullanmak epey zahmetli olabilir. Küvet üstü cam paneller sorunu çözüyor.

Artık duşakabinli küvetler üretiliyor ve camlı küvet kabinleri sayesinde etrafa su sıçraması engellenmiş oluyor. Yine de kabin görüntüsünün banyoyu biraz daralttığı ve küvet esprisini de ortadan kaldırdığını düşünmekte haksız değilsiniz. Bu yüzden küvetin tamamını değil de sadece duş başlığına yakın bölümü örten, küvet üstü yarım cam kanatları görünce paylaşmak istedim.

Yurt dışında olduğu gibi Türkiye’de de duşakabin ve küvet satışı yapan firmanın kataloğunda bu tip yarım panellere rastlamak mümkün. Bu cam paneller temperli cam niteliğinde. Temperli camlar ısıya ve darbelere dayanıklı, otomotiv sektöründe de kullanılan özel camlar. Dilerseniz seçtiğiniz bir cam kanadın buzlu ya da desenli, hatta özel tasarımlı bir modelini tercih edebilirsiniz.

Bu yöntem sayesinde banyonuzdaki fayans döşemenin güzelliği de örtülmemiş oluyor. Mekanın daha geniş algılandığı da kesin. Duşakabinler geniş banyolarda göze batmıyor ama küçük banyolarda sıkışıklık yaratabiliyorlar. Yukarıdaki açılır kapanır kapak çok zarif ve kullanışlı görünüyor.

Bu panellerin bir dezavantajından söz etmek gerekirse, küvetin her zaman temiz görünmesi gerekliliğini sayabiliriz. Özellikle buzlu camlı duşakabinin kapılarını kapattığınız zaman küvetin içi gözlerden uzak tutulmuş olur. Ancak bu tip cam paneller kullananlar için küveti saklamak mümkün olmaz.

Eğer satın almayı düşünürseniz, Sırduş ve Panelduş firmalarında bu küvet üstü cam panellerin kaliteli ve estetik modellerini görebilirsiniz. Fiyatlar hakkında fikir vermek gerekirse, Panelduş’ta Pana 200 adlı modelin fiyatı 283 TL’den başlayarak ölçü ve cam seçeneklerine bağlı olarak 470 TL’ye kadar çıkıyor.

Ayrıntılı bilgiler için:

Panelduş iletişim bilgileri: Paneldus.com.tr / (0212) 444 04 09, İstanbul.

Sırduş iletişim bilgileri: Sirdus.com.tr /(0212) 476 99 54, İstanbul.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner