Kullanışlı Ayakkabılık Modelleri

antre, ayakkabılık, raf,

Her evde eşyalar için daha fazla yer açmak ve evdeki dağınıklığı engellemek öncelikli sıradadır. Özellikle sıra ayakkabılara geldiğinde ister tek başına yaşıyor olun ister kalabalık bir aileniz olsun, ayakkabıların nasıl yerleştirileceği ve nasıl daha az yer kaplayacakları hep bir soru işaretidir. Şık bir ayakkabılıktan ayakkabı sepetlerine dek onlarca düzenlemeden evinize uygun olanı seçmelisiniz.

Farklı mevsimlerin yaşandığı ülkemizde yazlık, kışlık, bayramlık derken en alışveriş sevmeyenimiz bile epey yer kaplayacak kadar ayakkabı biriktirmiş olur. Geniş bir antreniz olmadıkça evdeki bütün ayakkabıları antrede saklamak sorun olacaktır. Bu nedenle mevsim başlarında bir ayıklama yapmak ve kullanılmayacak olanları gardırop, baza, dolap üstü benzeri bir yerde depolamak size yer kazandıracaktır.

Yukarıdaki 4 kapaklı, Koçtaş ayakkabılığın fiyatı 119,90 TL.

Yapılan yanlışlardan biri de gardırop seçimi yaparken ayakkabıları göz ardı etmektir. Ayakkabıları sadece antrede tutabileceğimiz yanılgısı yüzünden, yatak odasında ayakkabı için yer açmayı unuturuz. Oysa giysi dolabınızda ayakkabılar için de bir bölüm, geniş bir çekmece olması büyük kolaylık sağlayacaktır.

Çoğumuzun başına gelmiştir, giyilmeyen ama ‘ya bir gün lazım olursa’ diye tutulan ayakkabılar, ayakkabılıkta yer kaplayıp sinir bozar. Yatak odanızda bu çiftler için yer açmayı deneyebilirsiniz.

Sık sık giydiğiniz ve hemen el altında olmasını istediğiniz ayakkabılarınızı ayırdıktan sonra antreye bir çözüm bulmak için hazırsınız demektir. Evdeki mobilyalara uymayan ama atmak da istemediğiniz antika büfenizi değerlendirmeye ne dersiniz? İçine fazladan raf kestirebilirsiniz. Diğer bir seçenek kapaklı bir ayakkabı dolabı edinmektir. Ya da ayakkabıları açıkta sergileyecek ayakkabı raflarından edinebilirsiniz.

Ayakkabıların açıkta durmasını çok tercih etmeyiz. Dağınık görüneceği ve neyimiz var neyimiz yok ortada olacağı için içimize sinmez. Ancak ayakkabıları hiçbir düzenleme yapmaksızın olduğu gibi dizmek yerine, pratik ve şık görünecek bir düzenlemeyle bu seçenek şık bir uygulamaya dönüşebilir. Metal raflar ince gövdeleriyle antreyi fazla kapamayacak bir seçenektir.

Bu ayakkabılık evmanya. com‘da 469.90 TL‘ye satılıyor. Küçük antrelerde sadece ayakkabılık koyacak kadar yeriniz varsa, antreyi daha iyi değerlendirmek için çok işlevli ayakkabılıkları düşünmelisiniz. Sedir tipi ayakkabılıklar veya üzerini bir konsol gibi kullanabileceğiniz ayakkabılıklar daha pratik olacaktır. Böylece ayakkabılıktan ibaret bir antre yerine üzerine bir ayna veya birkaç askılık asacağınız küçük ama şık bir antreniz olabilir.

Her eve ve her tarza uygun olmadığı doğru ama yaratıcılıkta sınır tanımayanlar ayakkabılara nasıl çare buluyorlar bakmakta fayda var.  Mobilya sığdırılamayan ya da ayakkabılık girdiğinde tüm neşesi kaçacak olan antrelerde, örneğin yazlık evlerde bu tip uygulama yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner