Krem Rengi Dekorasyon Önerileri

krem rengi, renk paleti,

Krem rengi dekorasyonu iki sözcükle özetlemek gerekirse sade ve zarif diyebiliriz. Dekorasyonda açık renklerden hoşlanan, doğallık seven ve evinin görenleri şıklığıyla etkilemesini isteyenler için krem rengi doğru renktir. Üstelik krem rengi pek çok renk ile bir araya gelebildiğinden bu etkinin şiddetini tarzınıza bağlı olarak dilediğiniz gibi yükseltebilirsiniz.

Tek bir karede krem rengine en çok yakışan renklerin bazılarını görmek mümkün. Açık mavi, siyah, kahve rengi, beyaz ve altın rengi krem rengi ile en uyumlu renkler arasındadır. Krem rengi sarının uçuk bir tonudur. Bu bilgiden yola çıkarak krem rengi ile (örneğin turuncu gibi) içinde sarı olan ya da sarıya yakışan renkleri bir araya getirebilirsiniz.

Turuncu çok fazla kullanıldığında enerjisi üzerinizde negatif bir etki yaratabilir. Ne yaptığınızdan yüzde yüz emin değilseniz, en iyisi yukarıdaki gibi tutumlu kullanmak olacaktır.

Krem rengi kullanıldığında dekorasyonda sadelik ister istemez öne çıkar. Eğer bu sadeliği kırmak ve evde canlı renklerin enerjisinden faydalanmak isterseniz krem rengini yeşil, turuncu ya da maviyle hareketlendirebilirsiniz. Turuncu aksesuar rengi olarak daha uygun olacakken, yeşil ve mavi duvarlarda kullanılabilir.

Krem rengi ve maviyle birlikte koyu kahve mobilyalar özellikle klasik dekorasyon tarzından hoşlananlar için mükemmel renk kombinasyonlarından biridir.

Krem renginin odaya hakim olduğu ve herhangi bir canlı rengin göze çarpmadığı düzenlemeler genel olarak romantik tarzı benimseyenler için daha uygun olacaktır. Krem renginin hakim olduğu dekorasyonu süslemeli çerçeveler, çiçekler ve desenli kumaş ve aksesuarlarla tekdüzelikten kurtarabilirsiniz.

Bu fotoğraftan çıkarılabilecek birkaç ders var. İlki beyaz ve krem renginin ortaya çıkardığı hafiflik duygusu. İkincisi ise altın renginin kremin yanına çok yakıştığı. Oldukça özel bir yatak odası ama sözü geçen renkleri bir arada görmek için nefis bir örnek. Yatağın çevresine olmasa bile, yukarıdaki etkiyi yakalamak için pencerelere krem rengi perde asılabilir. Yatağın üzerine bu renk bir çerçeve asmak içinse herhangi özel bir düzenlemeye ihtiyaç yok, her evde uygulanabilir.

Salon ve yatak odaları kadar banyo ve mutfaklar da krem rengini kullanmak için uygundur. Hem banyo hem de mutfakta aradığımız hijyenik görüntü için krem rengi biçilmiş kaftan diyebiliriz. Üstelik açık renkler mekana genişlik ve ferahlık katar.

Ortada krem rengini ve çevresinde de krem rengi ile birlikte kullanabileceğiniz diğer renkleri görebilirsiniz. Krem rengi ile birlikte bir ya da iki tanesini seçerek dekorasyonunuza katabilirsiniz. Turuncu, kahverengi, açık yeşil, açık mavi, altın rengi, pembe, gri ve mor aksesuar ya da mobilya da olsun tarzınızın gerektirdiği kadar dekora katabileceğiniz renkler. Burada yer almıyor ama siyah ve beyaz da krem rengi ile yan yana gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner