Koyu Renklerde Salon Dekorasyonu

duvar rengİ, koyu renkler, salon aksesuarları, siyah,

Salonu mutlaka pastel ve nötr renklerde dekore etmek zorunda değilsiniz. Mekanı daha ferah göstermek adına bu doğru bir yaklaşım olsa da, elbette bir zorunluluk değil. Eğer koyu renk paletleri daha çok hoşunuza gidiyor ve kendinizi daha iyi hissettiriyorsa koyu renkleri kullanabilirsiniz. Koyu renklerde salon dekorasyonu için seçenekler hiç de az değil.

Siyah, gri, çikolata rengi ve koyu kırmızı salonda kullanabileceğiniz koyu renklerden bazıları. Doğru aksesuarlarla birleşitrdiğinizde bu reknler sayesinde hem sıcak hem de biraz gizemli bir atmosfere sahip bir salonunuz olabilir.

Koyu renk duvar boyası satın almadan önce salonun genişliği ile ilgili bir değerlendirmede bulunmalısınız. Koyu renk duvarlar salonu daraltacaktır ve eğer salonun kutu gibi olmasını istemiyorsanız koyu renkleri aksesuar ve mobilyaya saklayıp duvarda daha aydınlık bir renge yönelebilirsiniz. Salon gün ışığı alıyorsa sıkışıklık hissi azalabilir ancak yine de en iyisi küçük salonda koyu renk duvarı zorlamamak olacaktır.

Sadece koyu renklerde değil, tüm renk şemalarında detaylar ve aksesuarlar önemli bir rol oynar. Koyu renklerin sert etkisini kırmak için birbiriyle uyumlu aksesuarlar seçebilir, yumuşak kumaşları kullanabilirsiniz. Ayrıca metal ve cam kullanarak salona ışıltı katmanız ve dekorasyonu ilginçleştirmeniz mümkündür.

Koyu rengin kullanıldığı bir salonda kontrastın yaratacağı çarpıcı etkiden faydalanmamak olmaz. Koyu ana renklerden biriyle kontrast oluşturacak bir rengin de kullanıldığı çizgili ya da geometrik desenli parçalara (halı, perde ya da yastıklar) salonda yer verebilirsiniz. Ancak renklerin birbiriyle uyumlu olmalarına ve salonda birden bire öne çıkacak ve sırıtacak bir kontrast renk seçmemeye özen gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner