Köşe Takımını Salona Nasıl Yerleştirmeli?

köşe takımı, puf,

Köşe takımları pek çok salon için en uygun mobilya biçimi olabilir.  Genellikle televizyonun karşısına yerleştirilen ve rahat bir oturma düzeni sağlayan köşe takımları model olarak yer kaplayan, büyük koltuklar olduklarından köşe takımı kullanıldığında yanına az sayıda eşya yerleştirilmesi daha iyi olur.

Bir köşe takımından odayı daraltmadan ve göze hoş gelecek şekilde faydalanmanın yolu, odada dengeyi sağlamaktır. Köşe koltuğunu yerleştirdikten sonra kısa uca denk gelecek şekilde tekli koltuk yerleştirmek bu dengeyi sağlar ve odayı daha şık gösterir.

Tekli koltuğu dilerseniz, köşe koltuğunun söz konusu köşesini ortalayacak şekilde de yerleştirebilirsiniz. Bu durumda köşe koltuğun etrafında hayali bir çember olduğunu düşünün. Çemberin sınırlarının köşe koltuğunun ve tekli koltuğun üzerinden geçtiğini farz edin. Böylece dengeyi bozmadan tekli koltuğun duracağı mesafeyi kolay bir şekilde ayarlayabilirsiniz.

Eğer yeriniz darsa ve tekli koltuğu dengeli bir şekilde yeterince uzağa koyamıyorsanız, bu kez köşe koltuğunun karşısına iki tekli koltuk yerleştirerek bir denge sağlayabilirsiniz. Minimalist tarzda, sade koltuklar seçerseniz orta sehpa için de yer ayırabilirsiniz.

Eğer köşe takımının kısa bir kenarı yoksa ve her iki tarafa da eşit uzunlukta devam ediyorsa, bu kez iki ayrı uca yerleştireceğiniz iki sade koltuk ya da tek uçta büyük bir tane koltukla dengeleyebilirsiniz.

Son günlerde oldukça sık kullanılan ve evlere gerçekten de farklı bir hava katan uzun puflar da köşe takımlarını tamamlayacak, doğru bir seçenek olabilir. Koltuk yerine köşe takımını pufla tamamlayabilirsiniz. Pufun sırtı olmadığından oda daha ferah ve açık görünür.

Küçük puflar da köşe takımları söz konusu olduğunda her zaman işe yarayacaktır. Odada ekstra koltuk için yer kalmadığında, kalabalık misafir için ya da sadece görüntüyü dengelemek için puflardan faydalanabilirsiniz.

Dar ve uzun odalarda, köşe takımının uzun kenarını odanın uzun duvarına paralel yerleştirmeniz, odada daha havadar bir görünüm sağlayabilir.

Geniş salonlarda ise koltuklarla geniş bir daire tamamlanabilir, karşılıklı iki köşe koltuğu koyulabilir ya da büyük bir köşe takımı hiç koltuk eklemeden kullanılabilir. Böylece geniş ve ferah bir alanın tadı çıkarılır. Seçim tamamen size ait.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner