Konsol Masalar ve Sepetler

antre, sepet,

Konsol masaların en şık olanları bile duvara dayadıktan sonra biraz yalın görünür. Konsol masayı görsel açıdan dolu dolu göstermenin ve dekorasyonu dengelemenin en etkili yöntemlerinden biri de masanın altına sepet koymaktır. Hem görüntü tamamlanır hem de eşya saklamak için yer kazanmış olursunuz.

En basit tasarımlı sepet bile doğal malzemesi ve nötr rengiyle hemen her ortama uyumludur. Böylelikle dekorasyon tarzınız ne olursa olsun çekinmeden bir odaya sepetleri aksesuar olarak ekleyebilirsiniz. Kapaklı, kilitli ya da renkli sepetlerle düzenlemenizi daha da zenginleştirebilirsiniz.

Az önce söylediklerimizi bu fotoğraf doğruluyor. Klasik tarzda çok özel bir masanın ve koyu renk aksesuarların hakim olduğu bu şık köşede sepet de diğer detaylarla uyumlu ve şıklıkta onlardan aşağı kalır yanı yok.

Konsol altlarına koyacağınız sepet ya da sepetlerden sadece dekoratif olarak yararlanmayacaksınız elbette. Nereye koyacağınızı bilmediğiniz, çekmecelerde fazlaca yer kaplayan, öte yandan el altında olması da gereken ne çok eşyamız var aslında. Üçlü prizlerden tutun şarj aletlerine, oda spreyinden mumlara bir taraftan sürekli lazım olup bir taraftan da evde görüntü kirliliği yaratan pek çok ıvır zıvır olur evde. İşte sepetler bu durumda imdadınıza yetişebilir.

Bu fotoğraftaki metal sepet alıştığımız örgü sepetlerden farklı. Yine de sepet konusunda tek bir model ve tasarıma mahkum olmadığımızı anlatması açısından güzel bir örnek. Dergilik olarak kullanılması da, sepetleri nasıl değerlendirebileceği konusunda kararsız olanlar için de ideal bir öneri.

Sepetlerin kendi nötr renkleri hemen her renk mobilyaya yakışır. Buna karşın yukarıdaki gibi tek renk bir düzenleme yapmak istediğinizde piyasada renkli sepetlerin de satıldığını hatırlatalım. Sepet satın almak istediğinizde ev ürünleri ve aksesuarları satan çoğu mağazada, yapı marketlerde (örneğin IKEA’da) karşınıza çeşit çeşit sepetler çıkacaktır. Yukarıdaki gibi bir düzenleme yaparken ya da tam tersi kontrastlı bir görüntü için farklı model sepetlere ulaşmanız zor olmayacaktır.

Antrede yukarıdakine benzer bir düzenleme yaptığınızda şemsiyelerinizi ya da ayakkabılarınızı sepette saklayabilir ve antrede yer kazanabilirsiniz. Sepetlerin hafif objeler oluşu da başka bir avantaj olacaktır. Yer değiştirmek, içine eşya koyup çıkarmak, temizlemek sizi zorlamayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner