Klasik Tarzı Canlandıran Renkler

altin rengi kanepe, klasik,

Modern dekorasyon son yıllarda iyice ön plana çıkıyor belki ama klasik dekorasyon tarzına kendini yakın hissedenlerin sayısını da küçümseyemeyiz. Bir evin tarzı ev sahibin kişiliğini yansıtmalıdır. Bir tarz diğerinden daha iyi ya da kötü denilmez. Klasik tarzı benimseyen ama evine biraz renk ve canlılık katmak isteyenler olabilir. Aşağıda eve enerji katacak çeşitli renk önerileri bulabilirsiniz.

Altın rengi ya da koyu hardal renk klasik tarzın uygulandığı mekanlara şıklık katar. Özellikle bal rengi tonundaki ahşap mobilya ile uyumları göz doldurur.

Kırmızı tüm dekorasyon tarzlarında hemen göze çarpan, cesur bir renktir. Kırmızının enerjisinden faydalanmak ama çok da iddialı olmamak istiyorsanız, bu rengi vurgu rengi olarak aksesuarlarda kullanabilirsiniz. Yastık, puf, halı, abajur ya da vazo benzeri aksesuarların bazılarını kırmızı seçebilirsiniz.

Pastel yeşil veya adaçayı yeşili klasik tarzı renklendirmekte en sık tercih edilen tonlardan biridir. Üstelik odaya doğallık katar, yaşanmışlık hissini kuvvetlendirir. Sakinleştirici etkisi olduğu bilinen yeşil salon için olduğu kadar yatak odası için de uygun bir renktir.

Siyah beyaz ikilisi sadece klasik dekorasyona bir canlılık katmakla kalmaz diğer tüm renklerle de yan yana getirilebilir. Klasik tarzda siyah beyaz kullanımı özellikle de damalı zeminlerle öne çıkar.

İddialı olacak ama klasik tarzdaki mobilyaları rengarenk desneli kumaşlarla kaplatmak da ortaya geleneksel ve moderni birleştiren ilginç bir kombinasyon çıkmasına yardımcı olabilir. Tarzınız sizi yansıtmalı derken kast edilen biraz da böyle bir şey. Bir tarzı uygularken kurallara yüzde yüz bağlı kalmak yerine içinizden gelen sese de kulak vermelisiniz.

Tarihte mavi ve yeşilin bir arada kullanıldığı pek çok dönem olmuştur. Amerikan koloniyel tarz bunlardan biridir örneğin. Bu iki renk birarada deokrasyona tazelik ve dinginlik katacaktır.

Mavinin yumuşak tonlarını klasik tarzda korkmakdan kullanabilirsiniz. Bu şekilde eviniz hem iç açıcı hem de otantik görünebilir. Buradaki örnekte bir yemek odası görüyorsunuz ama banyo da bu renk için en elverişli odalardan biridir.

Sarı rengin parlak tonlarından uzak durmak isteyebilirsiniz ama pastel sarı havadar ve ışıltılı mekanlar yaratmak için uygun bir renktir. Klasik tarza yakışan, siyah mobilya ile olduğu kadar beyaz renkle de çok olumlu sonuçlar alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner