Klasik Tarz Küvetler

klasik, küvet, oval,

Eski zamanların şıklığını taşıyan vintage tarz ile insanı şımartan SPA tarzını birleştiren kaideli, klasik tarz küvetler ayaklı küvetlere pratik bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Ayaklı küvetler ne kadar şık görünseler de iş temizliğe geldiğinde sırt ağrısına yol açabiliyorlar! Kaideli modellerin, banyo temizliğinde işinizi kolaylaştıran ve klasik şıklıklarını koruyabilen modeller oldukları söylenebilir.

Manzaralı bir pencerenin altına yerleştirilmiş klasik küvetler her zaman çok şık, çok davetkar görünüyor. Ancak apartmanların dip dibe sıralandığı şehirlerde böyle bir düzenleme için kaç banyo uygun olabilir ki? Çok katlı, şehir dışındaki müstakil evlerde, üst katta yer alacak bir banyo düzenleme şansı olanlarsa böyle bir uygulamayı pekala düşünebilir.

Klasik tarzda bir küvetin banyodaki yerleşimine bağlı olarak su tesisatında düzenlemeler yapmak gerekebilir. Küvet musluğu yerden mi yükselecek yoksa küvete gövde bataryası mı monte edilecek buna siz karar verebilirsiniz. Ancak önce iyi bir tesisatçıyla pazarlık yapmak gerekebilir. Küveti bir duş teknesi olarak da kullanmak istiyorsanız ayrıca bir duş bataryasına da ihtiyaç duyulacaktır.

Büyük banyoların klasik küvetler için daha uygun olduğu kanısı tartışmalıdır. Serbest stil bir küvet tabanının diğer küvet modellerine göre daha az yer kapladığı bir gerçektir. Üstelik gövdenin çevresi açık olduğundan ferah bir banyo atmosferi için daha uygunlardır.

Klasik tarzdaki kaideli küvetlerin en büyük özellikleri ise yerleşimdeki esnekliktir. Çapraz, yatay, dikey nasıl isterseniz banyonuza o şekilde yerleştirebilirsiniz. uzunlukları ve genişlikleri de çok çeşitli olduğundan banyonuzdaki alanı en verimli şekilde kullanma şansınız olabilir.

Her ne kadar klasik olarak nitelendirsek de çoğu küvet satışı yapan firmalar bu modelleri ‘özelküvetler kategorisinde sunar. Son derece modern tasarımlı, farklı duruşuyla dikkat çeken klasik küvetlere herhangi bir firmanın modern küvetler, oval küvetler ya da serbest stil küvetler bölümünde rastlayabilirsiniz.

İster modern ister geleneksel tarzda bir tasarımı olsun çoğu serbest stil küvette banyo malzemelerini dizmek için yer sorunu yaşanır. Bu durumda küvetin modeline de yakışacak şekilde küvet yanına ufak bir sehpa koyulabilir. Küveti duvara yakın yerleştirip duvar nişlerinden ya da duvar raflarından faydalanabilirsiniz. Bu konuda banyonuzun dekorasyonuna bağlı olarak pek çok seçeneğiniz olduğu söylenebilir.

Serbest stil küvetlerin başka bir özelliği de gövdede farklı bir renk ya da malzeme kullanıldığında dekoratif olarak öne çıkması banyo tasarımına farklılık katabilmesidir. Özellikle ahşap küvet gövdeleriyle banyolarda doğal ve seçkin bir görünüm elde edildiğine şahit olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner