Klasik Banyo Dekorasyonu Örnekleri

banyo mobilyası, vintage,

Banyonuz için pek çok farklı dekorasyon tarzını düşünebilirsiniz. Asya tarzının SPA rahatlığı bir seçenek olabilir ya da banyonuza eski sarayların ihtişamını yansıtabilirsiniz. Klasik banyo dekorasyon örnekleri olarak adlandırdığımız, vintage ya da geleneksel de diyebileceğimiz tarzda döşenmiş örneklere bir göz atarak, bu stille ilgili ipuçları toplayabiliriz.

Ceviz rengi banyo dolabını tamamlayan gösterişli ayaklar, ahşap oymalı bir ayna ve metal lavabosuyla klasik tarzı şık bir şekilde yansıtan bir banyo. Banyo mobilyasının önemini de yeterince vurguluyor. Ahşap, işçiliği olan veya eskitilmiş görünümlü banyo dolapları bu tarzı uygularken işinize yarayacaktır.

Mermer tezgahın banyoya her zaman gösterişli bir hava katacağı kesin ve yukarıdaki fotoğrafta sadece tezgahla yetinilmemiş ve bir de mermer raf eklenmiş. Kristal görünümlü çekmece kulplarıyla beyaz banyo dolapları da fotoğrafa eklenince yeterince klasik bir görüntü elde edilmiş. Bir de vintage görünümlü armatürleri unutmamak lazım.

Kimi zaman da modern bir görünümü koruyarak nostaljik etkileri olacak ögeler kullanabilir ve tarzınızı klasiğe yaklaştırabilirsiniz. Yukarıda bu etkiyi sağlayan en önemli ögeler, küvet, retro tarz armatürler, perde çubuğu ve duvar panosu olarak gösterilebilir.

Klasik olmak demek renklere veda etmek anlamına gelmez. Yukarıda kırmızı duvar renginin bu geniş pencereli banyoya özel bir hava kattığı inkar edilemez. Küvetin üzerindeki avize tipi aydınlatma ve mermer görünümlü yer fayansları sayesinde stil tamamlanıyor.

Tavandaki kemerden tutun da küvetin altın rengi ayaklarına kadar hemen her adımda bu banyonun klasik tarzına uygun uygulamalar yapılmış. Söz edebileceğimiz bir başka ayrıntı altın rengi ve pembenin uyumu. Birbirlerini dengeliyorlar ve böylelikle mekanın ne çok uçarı ne de çok ağırbaşlı olmasını engelliyorlar.

Tuval duvar kağıdından tutun eski model lavabosuna oldukça özenilmiş ve gerçekten de çarpıcı bir banyo örneği ortaya çıkarılmış. Mavi ile birlikte kullanılan sarımtırak kahverengi rengi aklınızda bulunsun. Birbirlerine çok yakışıyorlar.

Taş duvar uygulamasına banyolarda arada bir rastladığımda her zaman hoşuma gidiyor. Bana kalırsa suyun ana temalardan biri olduğu bu odaya doğal malzeme her zaman yakışıyor. Duvar ve zemin uygulamalarında eskileri anımsayıp, geçmiş yılların desenlerini uygulamanız da banyonuza klasik bir hava katar.

Geniş bir banyo gerektirdiğinden her banyoda uygulanamıyor ama şık bir tuvalet masası klasik banyo dekorasyonunun olmazsa olmazlarından sayılabilir. Fotoğrafta da şahit olduğunuz gibi geniş bir ayna, şık bir koltuk ve romantik aksesuarlarla tamamlandığında gözünüzü ayıramayacağınız bir köşe ortaya çıkabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner