Kız Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

bebek odası,

Bebek odası dekorasyonu hem heyecan verici hem de zevkli bir uğraştır. Evin minik üyesi için pek çok fikir arasından birini tercih etmeniz gerekir. Hangi renkler hakim olacak, mobilyası nasıl olacak, yatağı nasıl seçmeli, süslemeler nasıl olmalı derken bu minik oda için onlarca soruyla karşı karşıya kalabilirsiniz. İlk başlarda bu kadar küçük insanın fazla bir ihtiyacı olamayacağını düşünseniz de çok çabuk bir şekilde salıncak, araba koltuğu, diş kaşıma aleti, bebek battaniyesi derken pek çok ürün için dükkanlara yöneldiğinizi göreceksiniz. Biz önce kız bebekler için nasıl bir oda düzenleyebilirsiniz, oradan başlayalım. Aşağıdaki fotoğraflardan yola çıkarak ne gibi ayrıntılarla bebek odasını süsleyebileceğinize dair fikir edinebilirsiniz.

Bebek odasını pespembe bir renge bürümek artık eskilerde kaldı. Son yıllarda bebek odaları için en revaçta olan renkler beyaz ve ekru. Elbette aralara biraz renk katmak konu çocuk odası olunca doğru bir düşünce. Beyaz rengi mobilyada kullandıktan sonra istediğiniz renklerde aksesuarlarla yanyana getirebilirsiniz. Bu odanın güzelliği takım mobilya yerine farklı parçaların birbirine uyumlu bir şekilde birleştirilmesinden kaynaklanıyor. Yastıklar, vazo ya da yatak süsleri dikkat ettiyseniz hep aynı renkleri takip ediyor. Parlak ve yapay malzemeler yerine ahşap, seramik ve pamuklu kumaşların seçilmesi odaya sımsıcak bir hava vermiş.

Bir bebek odasındaki aksesuarlar yine bir bebeğe göre olmalı. Her şey minik, renkli ve sevimli. Minik abajur, bez bebek, oyuncak ayı, çocuk kitapları ve renkli plastik oyuncaklar. En son çıkan havalı oyuncaklar yerine herkesin çocukluğunda karşılaştığı nostaljik objeleri seçmeniz odanın daha sıcak ve yaşanabilir algılanmasını sağlar. Duvara asılı minik elbise odanın renkleriyle uyumlu ve çok da özel bir duvar süsü olmuş. Dikkat ettiyseniz oyuncakların renkleri ve malzemesi odanın genel dekorasyonuna uygun seçilmiş.

Belki bir süre ihtiyacı olmayacak ama yine de bir kızınız olacağını öğrendikten sonra o minik ve şık elbiselerden ne kadar uzak durabilirsiniz? Her gördüğünüz pembe ve tüllü eteklere elinizin gideceğine emin olabiirsiniz. Siz almasanız bile mutlaka hediye olarak gelecektir. Birkaç tanesinin yan yana geldiğinde bu kadar cazibeli bir görüntüsü olabileceğini hayal edebilir miydiniz? İşte minik, stil sahibi bir dolabın sırrı. Hediye edilen ya da dayanamayıp aldığınız elbiselerini yanyana asarak görenlerin yüzünü güldürmeden bırakmayacak bir elbise köşesi yapabilirsiniz. Elbise dolabını kapaksız kullanabiliyorsanız ya da sürgülü kapağı varsa, bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner