Kısa Mutfak Perdesi Örnekleri

mutfak aksesuarları, mutfak perdesi, Stor Perde,

Mutfak perdesi mutfak dekorasyonunda tarzınızı vurgulamanız ve mutfağın atmosferine sıcaklık katmanız için ideal aksesuarlardır. Dekoratif özelliklerinin yanı sıra dışarıya karşı mahremiyeti de sağlayarak işlevsellik kazanırlar. Ancak mutfak pencereleri çoğu kez evin diğer odalarına göre daha küçük pencerelerdir. Aşağıda bu durumu avantaja çevirmiş olan birkaç örnek görebilirsiniz.

Pencerenin tamamını kapatmak yerine, içeri mümkün olduğunca ışık girmesini sağlayan yarım perdelerin hem zarif hem de kır evlerini  çağrıştıran sıcak bir görünüşleri var. Mutfak için, ışığı geçirecek, hafif kumaşlar seçmekte fayda var.

Eğer zaman zaman perdenizi tamamen kapatmanız gerekiyorsa (ev yola yakın olabilir, karşı daireden içerisi görünüyor olabilir) bu durumda katlanır perde kullanabilirsiniz. Gündüz ışığın içeri girmesine izin verecek kadar aralayabilir ve gerektiğinde de tamamen pencereyi örtebilirsiniz.

Büzgülü ve biyeli perde modelleri geleneksel ya da klasik tarzdaki mutfakları tamamlayacaktır. Bu tarz mutfaklar için seçilecek desenli  kumaş mutfağa çarpıcı bir hava katabilir.

İki farklı pencere için seçilen iki farklı kumaş mutfağı renklendirmiş ve modern bir hava da katmış. Pencereler tamamen örtülsün diye klasik perde anlayışıyla yaklaşılmamış. Her iki kumaşın içinde aynı renkler olduğundan farklı desenlerine rağmen uyumlu görünüyorlar.

Kırmızının ağırlıklı olduğu mutfaklarda siyah beyaz perde uygulamasını mutlaka denemelisiniz. Yukarıda yarım perde asılmış ve pencerenin üstü de mutfak gereçlerini asmak üzere değerlendirilmiş. Küçük bir mutfakta oldukça şık ve ilginç çözümler ortaya koyulabileceğine iyi bir örnek.

Resimli mutfak perdeleri, mutfağa umulmadık bir enerji ve hareketlilik katabilir. Çeşitli yiyecek, içecek, mutfak gereçleri benzeri resimleri desen olarak kullanan perdeler mutfağa hareket getirebilir. Açık renklerin hakim olduğu bir mutfak dekorasyonunda, mutfağa bir tutam renk katmak için aradığınız aksesuar böyle bir perde olabilir.

Mutfakta kısa perde kullanmanın bir diğer avantajı da sık sık değişiklik yapabilme olanağıdır. Az kumaş harcayacağınızdan dolayı çok da maliyetli olmayacak kısa perdelerden, bütçenizi sarsmayacak şekilde birkaç farklı renk ve desende seçebilirsiniz.

Mutfak perdenizi seçerken renklerini mutfağınızdaki sandalye rengine ve diğer mutfak aksesuarlarınıza uyumlu olacak şekilde seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner