Kırmızı Mutfak Dolapları

kırmızı, Mutfak Dolabı,

Kırmızı mutfak dolaplarının yer aldığı fotoğrafları görür görmez ‘İşte mutfağım böyle olmalı!’ diyebilirsiniz. Ancak her zaman fotoğraftaki gibi durmayan bir dekorasyon tercihi arıyorsanız kırmızı mutfak dolapları en başta gelir. Böyle bir duruma düşmemek için dikkat etmeniz gereken önemli birkaç nokta var. Aşağıda yer alan önerileri dikkate alarak ve fotoğrafları iyi inceleyerek bu konuda hata yapmaktan kaçınabilirsiniz.

Foto: hote-ls.com

Kırmızı canlı ve baskın bir renktir. Mutfak dolaplarınızı kırmızı renkte seçtiyseniz, mutfağınızda kırmızıya uyumlu olarak siyah, metalik gri ve beyazı kullanabilirsiniz. Kırmızıya yakışacak başka renkler de var elbette. Yeşil ya da sarı da kırmızıyla iyi gider ancak bu kadar iddialı bir rengi mutfak dolaplarında tercih ettikten sonra bir de sarıyı kullanırsanız mutfak panayır yerine dönebilir. Bu yüzden ikinci bir sıcak renk yerine daha dengeleyici bir renk seçmelisiniz.

Kırmızı dolap dediğimizde gözünüzde nasıl bir ton canlanıyor? Kırmızının farklı tonları olduğunu unutmayın. Bayrak kırmızısı yerine daha koyu ve vişneye doğru giden tonlar mutfağı daha havalı gösterecektir. Açık tonda bir kırmızı dekorasyonu basitleştirebilir.

Seçeceğiniz malzemenin de önemi var. Kırmızı ahşap ile kırmızı lake bir dolabın duruşları farklı olacaktır. Ultra modern görünümlü mutfaklar için parlak / lake malzemeye, kır evi tarzı için ahşaba yönelmelisiniz. Kırmızının iddialı duruşunu yatıştıracak başka bir yöntem de mat malzeme seçimi olabilir. Ahşap ya da mat cilalı ürünler mutfağa ağırlık katabilir.

Foto: calfinder.com

Bütün dolaplarınızı kırmızı renkte seçmek yerine sadece tezgah altı dolapları kırmızı seçip üst dolaplar için buz cam kapaklı dolaplar düşünebilirsiniz. Kırmızının tüm çabasına karşın mutfağınızda sade bir çizgiyi yakalayabilirsiniz. Mutfak dolaplarının sadece kapaklarını kırmızı seçebilir ve gövdelerini beyaz kullanabilirsiniz.

Ayrıca açık renkte seçeceğiniz duvar ve zemin rengini birbirine uydurmanız da hem mutfağın alacalı gözükmesini önler hem de dolaplarınız daha güzel durur. Beyaz akla gelen ilk tercih olsa da, kırık beyaz, gri, kese kağıdı, bej,  kum beji, buzul yeşili, kum taşı gibi renkler de kırmızıya yakışacaktır.

 

Evde LED Aydınlatma Dekorasyonu

Sanat Eserini Aratmayan Merdiven Modelleri

Renkli ve Desenli Dekorasyon Örnekleri

Beyaz Kış Sofraları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner