Kırmızı Koltuklara Ne Renk Halı?

halı rengi, halı seçimi, kırmızı dekorasyon, kırmızı koltuklar,

Kırmızı koltukların yüksek enerjisi, bir salonu diğerlerinden hemen ayıracak ve farklı bir hava katacaktır. Kırmızı koltuk dekorasyonunda işin sırrı bu yoğun enerjiyi dengelemekten geçer. Enerjiyi dengelemek içinse, kırmızı koltuklara uygun bir halı seçimi işinizi epey kolaylaştıracaktır.

cizgili-halilar

Kırmızı koltuklarla birlikte en çok tercih edilen halı renklerini şöyle sıralayabiliriz:

Bej, krem rengi, beyaz, gri, siyah-beyaz, kırmızı-beyaz, kırmızı ağırlıklı klasik tarzda halılar.

Elbette seçenekler sadece bu renklerle sınırlı olmak zorunda değil ancak kırmızı koltuklarla birlikte nasıl bir halı seçeceğinize karar vermekte zorlanıyorsanız, işte bu renkler imdadınıza koşacak ve ve göze hoş gelen bir dekorasyona imkan tanıyacaktır.

krem-kirmizi-uyumu

krem-kirmizi-dekorkirmizi-desenli-hali

Kırmızı koltuklarınızı koyu renk ahşap mobilya ile eşleştirdiyseniz hiç şüphesiz salonun biraz ferahlamaya ihtiyacı olacaktır. İşte bu durumda örneğin krem rengi halı ve perdeler gözün dinlenmesi için bir alan yaratmış olur. Rastlarsanız, krem üzerine kibar, kırmızı desenli bir halı da çok şık durabilir.

gri-bej-kirmizidesenli-koltuklaracik-renk-hali-modeli

Bej halı ile ilgili olarak fazla söze gerek yok. Sadece kırmızı değil tüm renkli koltuklarla birlikte uyumlu olabilen hem de salonu ferahlatan bir seçimdir. Kırmızı mobilya ile birlikte yine aynı sonucu verir.

Eğer iki renk bir halı düşünüyorsanız siyah-beyaz veya kırmızı-bej gibi ikililere bej-yeşil ikisini de ekleyebiliriz.

kirmizi-salonkirmizili-halilardesenli-hali

Eğer kırmızı koltuklarla birlikte kırmızı veya kırmızı ağırlıklı bir halı serecekseniz bu durumda duvardan diğer mobilya ve aksesuara dek açık tonların bolca kullanılması önerilir. Böylece kırmızı yoğunluğu dengelenebilir.

Öte yandan eğer çok ışık alan, aydınlık bir salonunuz varsa kırmızı veya koyu desenli bir halıya şans vermek daha az risk taşır. Kırmızılı salonlarda aksesuar miktarını dengeleyerek yine salonun ferahlığını koruması sağlanabilir. Yoğun renk ve aksesuar bir arada kalabalık bir görüntü yaratacaktır.

koyu-renk-koltuklarsiyah-beyaz-aksesuarsalon-renklerihali-renkleri

Kırmızı koltuklar söz konusu olduğunda açık renk halılara yapılacak övgünün sonu gelmez ama bir taraftan da herkes açık renk halıdan hoşlanmaz. Bu durumda koyu zemin üzerine açık renk desenler de yine bir nebze salonu ferahlatabilir. Aynı şekilde siyah-beyaz desenli halılar da kırmızı koltuklara çok yakışan halı tasarımları olabilir.

kucuk-salonlargri-desenli-haligri-beyaz-halilar

Kırmızı koltuk diyorsak gri halılara da geniş bir yer ayırabiliriz. Gri kırmızıyı oldukça yumuşak bir biçimde dengeler. Açık renk halı kullanmak istemiyorsanız iyi bir alternatiftir. Koltuklarınız desensiz ise gri tonlarda desenli bir halı seçerek odayı daha fazla renklendirmeden ortama hareket katabilirsiniz.

klasik-halilarklasik-dekor-halilarkirmizi-dekorasyon

Lüks tasarımlara yakıştırılan renklerden biri olan kırmızıya klasik ve zengin desenli halılar da yakışacaktır. Kırmızı içeren modellerin yanı sıra bej veya kırmızı-mavi tasarımlar oldukça hoş görünüm verir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner