Kırmızı Halı ile Dekorasyon

kırmızı, kırmızı halı ve mobilyalara yakışan renkler ve isimleri,

Kimileri asla kırmızı halı kullanmaya cesaret edemeyeceğini söyler ama kimilerinin hayallerinden biri de bir odayı kırmızı halı ile dekore etmektir. Abanoz, gri ve beyaz bu renk halı ile iyi gider ama seçenekler bu kadarla sınırlı değildir.

Eğer bir odanın dekorasyonuna kırmızı halı dahil ediliyorsa enerjisi yüksek bir oda düzenlemek üzere cesur bir adım atılmış demektir. Ancak renklerin enerjisi zaman içerisinde yorucu olabilir. Bu nedenle kırmızıyı odadaki diğer öğelere dağıtırken tutumlu olmak gerekir. Kırmızının yanında siyah, beyaz, gri gibi renksiz renkler kullanmakta fayda var.

Oturma odasında kırmızı halı yüksek kontrastlı bir görünümün temeli atılabilir ve bu şekilde modern ve yaratıcı bir dekorasyon ortaya çıkarılabilir. Zeminde kırmızı kullanımının etkisinin ne olacağını duvar rengi, mobilya ve aksesuar seçimi hep birlikte belirleyecektir. Bu seçimleriniz, sıradan bir odaya kendi tarzınızı yansıtıp onu farklılaştırmakta yardımcı olacaktır.

Kırmızının tamamlayıcı rengi yeşildir. Koyu kırmızı bir halı ile pastel yeşili duvarların birbirine yakışması bundan. Oryantal tarzda tabureler, koltuk yastıkları ve kırmızı halı ile Doğu’nun sıcaklığı bu küçük odaya taşınmış. Siyah renk mobilya ve ona uyumlu siyah çerçeveler de bu halıyı güzel bir şekilde tamamlamış.

Modern ve sade bir görünüm için gri koltukların arasına serilecek kırmızı halı cam sehpa ile tamamlanabilir. Açık renk ahşap kırmızı ve grinin koyuluğunu dengeleyecektir. Yuvarlak sehpa ve beyaz renkli, modern tasarımlı sandalyeler ile birlikte kırmızı halı da kendini bir başka gösteriyor.

Tümüyle açık renklerle dekore edilmiş bir odaya dikkat çekici bir aksesuar arıyorsanız, kırmızı halının üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getireceğinden emin olabilirsiniz. Bu banyoda kırmızı halı kesinlikle ilk göze çarpan öğe, adeta bir odak noktası görevi görüyor. Kırmızı havlular halının yalnız kalmaması ve kırmızının odada farklı bir yükseklikte de yer alması adına doğru seçim.

Kırmızı, turuncu ve sarı ile komşu renktir. Bu yüzden bu renklerle kolayca bir araya gelebilir. Sarı ya da turuncusu ağır basan açık renk ahşap malzemeye de kırmızı halı yakışır. Bunun yanı sıra fotoğrafta gördüğünüz yemek odasında olduğu gibi siyaha kaçan koyu kahverengi ile birlikte kullanıldığında da sonuç tatmin edicidir. Açık renk sandalye minderleri ve yine açık renk duvar koyuluğu rahatsız edici olmaktan çıkarıyor. Duvardaki yeşil pano pencerelerin manzarasını tamamladığı gibi halıyla da son derece uyumlu.

Kırmızı sevdiğiniz bir renkse ve evin farklı bölümlerinde kullanmayı düşünüyorsanız ‘Kırmızı Duvar Dekorasyonu Örnekleri‘ adlı makalemiz de ilginizi çekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner