Kırmızı Beyaz Mutfak Dekorasyonu

gri ve beyaz mutfak resimleri, kırmızı duvar, mutfak dekorasyonu,

Kırmızı ve beyaz renkleri birlikte oldukça uyumlu oldukları kadar mutfağa da yakışırlar. Beyaz mutfak dekorasyonu zaten oldukça yaygın bir seçim. Beyaz mutfağı renklendirmek, mutfağa enerji katmak için kırmızıyı kullanmak işe yaracaktır. Mutfakta kırmızının nerelerde kullanılacağına mutfağın büyüklüğüne, ne kadar ışık aldığına bakarak karar verebilir, kırmızı beyaz bir mutfak dekorasyonu yapabilirsiniz.

ahsap-raflar

Karanlık ve küçük mutfaklarda kırmızı ve beyaz dengeli kullanılmalı, hatta kırmızı aksesuar rengi olarak tutumlu bir şekilde, az kullanılmalıdır. Küçük bir odada kırmızı mutfak dolapları ya da kırmızı duvarlar mutfağı olduğundan daha küçük gösterebilir. İşte bu nedenle küçük, kırmızı beyaz mutfaklarda beyazın daha ağırlıklı olmasını tavsiye ediyoruz.

ahsap-sandalyeler

Kırmızı beyaz bir mutfakta beyaz mutfak masası, ahşap sandalyelerle tamamlanabilir. Ahşap beyazın soğukluğunu kıracaktır.

beyaz-mutfak-kapisi

Beyaz kapı ile kontrast oluşturacak kırmızı bir duvar ile mutfağın havası tamamen değişebilir. Mutfakta sadece tek duvarı kırmızı renk boyayabilir ya da desenli duvar kağıdı ile dekore edebilrisiniz.

kahverengi-masa

Kırmızı beyaz mutfaklarda ne renk sandalyeler kullanılabileceği çoğu zaman soru işaretidir. Kırmızı ve beyaz dışında seçenek arayanlar ahşap ve hasır ürünleri kullanabilir.

kirmizi-beyaz-mutfak

Peki, kırmızı beyaz bir mutfakta duvarlar ne renk olmalı? Çeşitli örneklerde farklı duvar renkleri görecekseniz ama böyle bir mutfağa en çok yakıştırılan genellikle beyaz duvarlardır. Beyaz dışında, gri, bej, krem gibi seçenekler de değerlendirilebilir.

kirmizi-mutfak-dolaplari

Kırmızı ve beyazı tamamlayan, kontrast oluşturup derinlik katan renklerden biri de siyahtır. Kırmızı beyaz bir mutfakta siyah beyaz perdeden tutun da siyah sandalyelere kadar, bu rengi farklı yerlerde kullanabilirsiniz, yakışacaktır.

kirmizi-mutfak-metal-aksesuar

Kırmızı -beyaz ikilisini siyah dışında gri de oldukça şık bir biçimde tamamlar. Gri dediğimizde, metalik aksesuarları ve eşyaları da bu gruba dahil edebilirsiniz. Çelik ve krom mutfaklarımızda bolca bulunan malzemelerdir. Kırmızı beyaz mutfaklar bu avantajı en iyi şekilde değerlendirebilir. Basit bir çaydanlık bile böyle bir dekorasyonda bir aksesuar gibi kendini gösterebilir.

kirmizi-mutfak-perdesi

Mutfak perdesi için kırmızı beyaz bir mutfakta pek çok seçeneğiniz olacaktır. Bej, kırmızı, beyaz, kırmızı-beyaz, hasır, bambu benzeri perde seçeneklerinden birini değerlendirebilirsiniz. Mutfak için hafif kumaşlı perdeler seçmeye özen gösterin.

koyu-tezgah

Mutfak tezgahı koyu renk olanlar siyahı tezgah üzeri bir hizada aksesuar olarak kullandıklarında tezgah da yalnız kalmamış olur. Sandalye ya da raf seçerken siyah aklınızda olsun.

mavi-mutfak-sandalyeleri

Kırmızının göze çarptığı mutfaklarda mutfağa retro bir tarz katacak ve çok da hoş duracak aksesuar renklerinden biri de cam göbeği, bebe mavisi gibi adlar verdiğimiz pastel mavi olabilir.

mutfak-bej-duvar

Kırmızı beyaz mutfak için duvar renklerinden söz ederken bej demiştik. Bej renk duvarın kırmızı beyaz bir mutfakta nasıl göründüğünü bu örnekte açık bir şekilde görebilirsiniz.

mutfak-duvar-kagidi

Duvar boyası yerine bir seçenek de elbette duvar kağıtları. Son yıllarda yeniden oldukça moda olan ve çeşit çeşit desenleri ve kolay temizleme imkanıyla, duvar kağıdı uygulamasına bir şans verebilirsiniz. Kırmızı beyaz bir mutfakta yine kırmızı beyaz desenli bir duvar kağıdı son derece ilginç sonuçlar verebilir.

mutfak-gri-duvar

Aydınlık bir mutfakta gri renk duvarlar kullanılabilir ancak gri tehlikeli bir renktir. Doğru bir ton seçilmez ve mutfaktaki diğer elemanlarla gri duvar  iyi bir şekilde harmanlanmazsa, mutfağa soğuk bir hava verir ki, mutfağınızın iştah kaçırmasını istemezsiniz.

mutfak-halisi-kirmizi

Ne mutfak duvarınız ne de mutfak dolaplarınız kırmızı olmayabilir ama kırmızı bir mutfak halısı ve kırmızı minderlerle, kırmızı beyaz bir mutfak oluşturabilirsiniz. Böyle bir dekorasyonun avantajı, dilediğiniz zaman renk değişikliğine gidebilecek olmanızdır.

mutfak-sari-duvar

Kimimiz güvenli tercihlerden yana olurken kimilerimiz de çok az kişinin cesaret ettiği, farklı dekorasyon uygulamalarından yanadır. İşte farklılık arayanlar için kırmızı beyaz mutfaklara uygulanabilecek bir öneri: sarı bir duvar! Burada işin püf noktası doğru bir sarı tonu seçmekte. Mutfağı karartmayacak, kirli ya da koyu görünmeyen, cıvıl cıvıl bir sarı!

siyah-beyaz-duvar-kagidi

Kırmızı beyaz mutfağınızı siyah beyaz ya da gri-beyaz bir duvar kağıdıyla tamamlamayı düşünebilirsiniz. Böyle bir durumda duvar kağıdı ile kaplı olmayan duvarların beyaz olması daha doğru olur.

siyah-beyaz-yer-karosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner