Kırmızı Beyaz Genç Odası

kırmızı, kırmızı duvar,

Kırmızı beyaz genç odası dekorasyonu genç odalarında yaygın bir şekilde tercih edilir. Pek çok mobilya mağazasında bu renklerde genç odası takımı satıldığını görebilirsiniz. Ancak iş mobilya satın almakla bitmez. Kırmızı beyaz genç odasında halı ne renk olmalı, duvar boyası ne renk seçilmeli, aksesuarlar ne renk alınabilir gibi, aklınıza pek çok soru gelebilir. Bu konularda neler yapabileceğinizi örnekleriyle inceleyelim.

bej-duvar-rengi

Kırmızı ve beyaz mobilyayı bej renkli duvarla tamamlamak seçeneklerden biri. Açık renk zeminle kontrast oluşturacak, koyu renk, örneğin siyah bir halı da kullanışlı bir aksesuar olur. Burada dikkat edilecek detay, siyah halının yalnız kalmaması için odaya bir kaç ufak parça aksesuar eklenmiş olması. Nevresim de siyah, beyaz ve kırmızı renklerde seçilerek dekorasyona oldukça uygun bir seçim yapılabilir.

Bellona-genc-odasi

Kırmızı canlı ve koyu bir renk olduğu için enerjisi de yüksektir. Dolayısıyla genellikle beyaz ya da açık renk ahşapla tamamlandığına şahit olabilirsiniz. Odanın ne kadar ışık aldığına bağlı olarak, açık renk mobilyalar beyaz duvarla tamamlanabilir. Böylece oda daha da aydınlık görünür. İçinde farklı renkler bulunan bir halıyla odaya canlılık katılabilir.

beyaz-kirmizi-yatak-odasi

Kırmızı rengi vurgulamak için odadaki duvarlardan biri kırmızıya boyanabilir. Eğer oda küçükse kırmızı duvar gardırop gibi büyük bir mobilya ile bir miktar kapatılarak odayı karartması veya fazla öne çıkması önlenebilir.

Renkli-Genc-Odasidesenli-duvar-kagidi

Kırmızının kendi enerjisi ne kadar yüksek olursa olsun, işin içine desenlerin girmesiyle odaya bambaşka bir enerji katılır. Kırmızı desenli duvar kağıtları, kırmızı desenli yatak örtüleri, puf, yastıklar gibi pek çok yüzeyde desen kullanma imkanınız vardır.

genc-kiz-odasi

Kırmızı ve beyazın hakim olduğu bir genç odasının tarzı, sizin mobilya ve aksesuar seçiminize bağlıdır. Bu renkler klasik ya da modern hemen her tarz odada kullanılabilir. Gencin zevkine göre de alış veriş yapılmalıdır. Kendi isteklerinizden çok, çocuğunuzla konuşarak nasıl bir oda istediğini anlamaya çalışın. Dekorasyonu birlikte yapmayı tercih edin.

gri-duvar-genc-odasigrsi-siyah-kirmizi

Kırmızı daha çok kadınların ilgi gösterdiği bir renk olmasına karşın, genç erkek odalarında da kullanıldığına sık rastlanır. Erkek çocuk odalarında aksesuar kullanımı daha sınırlı olabilir. En azından süslü ve desenli öğeleri onlar pek sevmezler. Erkek odalarında kırmızı aksesuarlarla gri duvar kullanılarak ya da odada siyah renge de yer vererek mekana maskülen bir görünüm kazandırılabilir.

kirmizi-beyaz-desenler

Genç odasındaki beyaz mobilyaları kırmızı perde, halı, puf, abajur benzeri aksesuarlarla tamamlayarak odayı kırmızı beyaz renklerde döşeyebilirsiniz. Mobilyanın da mutlaka kırmızılı olması şart değildir. Üstelik bu şekilde ileride değişiklik yapmak isterseniz sadece aksesuarları değiştirmek yeterli olur.

kirmizi-beyaz-genc-odasi

Beyaz duvarlara asılacak kırmızı raflar, kırmızı beyaz genç odası dekore edenler için hem kullanışlı hem de göze hoş gelen bir dekorasyon öğesi olabilir. Çalışma masası yanına ya da yatak kenarına bu tip raflar takılabilir. Hem de odadaki dağınıklığı engelleyecek bir yer kazanılmış olur.

siyah-beyaz-halikirmizi-beyaz-pembe-oda

Kırmızı beyaz genç odalarında bu renklere gri ya da siyah eşlik edebilir dedik ama renklerle arası iyi olan genç kızlar, kırmızı beyazla birlikte pembenin kullanılmasından daha çok hoşlanacaktır. Kırmızının yanında canlı bir pembe enerjik ve neşeli bir görüntü ortaya koyar.

kirmizi-beyaz-siyah-genc-odasi

Büyük bir duvarı kırmızıya boyadıktan sonra genç odasında bu rengin nasıl da öne çıktığını görebilirsiniz. Bu durumda odada kırmızı mobilya kullanılmasa bile fark etmez. Bir iki küçük aksesuarın bu duvara eşlik etmesi yeterlidir.

kirmizi-beyaz-turkuaz

Kırmızı ve beyaza eşlik ettiğini görebileceğiniz diğer bir renk de turkuazdır. Mavinin soğukluğu kırmızının sıcaklığı ile dengelenir. Hemen akla gelmeyen ama pek çok güzel örneği olan bir renk kombinasyonudur.

kirmizi-duvar

Kırmızı duvar önünde kırmızıdan ziyade beyaz mobilya kullanılması kontrast oluşturması açısından daha iyidir. Bu şekilde farklı ve çarpıcı bir görünüm ortaya çıkar. Duvarda beyaz aksesuarla görüntü tamamlanacaktır.

kirmizi-genc-odasi-aksesuarlari

Kırmızı beyaz bir genç odasında, beyaz mobilya ve aksesuarların aynı tonda olması daha iyi bir görüntü verir. Buna karşın kırmızının farklı tonlarını dengeli olarak odaya dağıtabilirsiniz. Oda tek düzelikten kurtulur.

kirmizi-mobilya

Eğer tüm duvarları kırmızıya boyarsanız oda biraz karanlıklaşacaktır. İşte bu nedenle genellikle duvarlardan sadece birini kırmızı yapmanız tavsiye edilir.

kirmizi-yatak-basikirmizi-sandalyeler

Kırmızı öylesine baskın bir renk ki, sadece birkaç aksesuarın kırmızı olması bile gözün bu aksesuarlara kaymasına yetebilir.

kirmizi-stor-perde

Kırmızı ile krem rengi de yan yana gelebilen renklerdir. Ancak krem ve beyaz yan yana her zaman olumlu sonuç vermeyebilir. Beyazın yanında krem rengi kirliymiş gibi durabilir. Bu nedenle krem rengi duvarlarla beyaz mobilyayı yakıştıramazsanız, kahverengi mobilya tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner