Kırmızı Banyo Dekorasyonu

banyo mobilyası, kırmızı banyo, kırmızı duvar, küçük banyo,

Mavi ve yeşil gibi doğayı, su kenarını çağrıştıran renkler banyoya çok yakışır. Bej rengi kir göstermeyen, huzur veren bir tondur. Ancak sık kullanılan bu renkler, banyoların birbirine benzemesine neden olur. Peki, farklı ve şık bir banyo rengi ne olabilir? İşte, kırmızı banyo dekorasyonu bu noktada devreye giriyor. Kırmızının göz alıcı etkisiyle banyonuz, evinizin diğer odalarını dekorasyon kulvarında geride bırakabilir.

kirmizi-fayans

Kırmızı banyo dekorasyonu deyince, banyo baştan aşağı kırmızı olmalıymış gibi anlaşılmamalı. Kırmızı çok güçlü, enerjisi yüksek bir renktir. Bu nedenle fazlası, bir süre sizi yorabilir.  Hem duvarlar, hem aksesuarlar hem de banyo mobilyası aynı anda kırmızı olursa banyo küçülür, iç sıkıcı ve iç bayıcı bir hal alabilir.  Kirli beyaz, beyaz, bej, gri veya siyah gibi nötr renklerle kırmızı renk miktarının banyoda dengelenmesi yerinde olur.

banyoda-duvar-rengi

Gri yer seramikleri kırmızı duvarla birlikte şık ve kullanışlı olacaktır. Ancak banyoyu bu kadar koyu renklerle kapatmak doğru olmayabilir. Kirli beyaz duvarlar hem denge sağlar hem de tüm duvarları kırmızıya boyamak gibi riskli bir hareketten sizi kurtarır!

kirmizi-banyo-dolabi

Eğer ne banyoda ne de herhangi başka bir odada duvarları kırmızıya boyama düşüncesi size çılgınca geliyorsa, bu durumda kırmızı bir banyo dolabı da işinizi görür. Kırmızı banyo mobilyası kullanacaksanız duvarların, bembeyaz değil de daha kırık bir tonda olması, beyazın içinde hafif gri bulunması görüntüye daha ağır bir hava katacaktır.

kirmizi-lavabo-dolabi

Kırmızı banyo dolapları gri ve siyah-beyaz aksesuarlarla tamamlanabilir. Renkleri dengeli kullanmaktan söz etmiştik. Yukarıda buna güzel bir örnek görebilirsiniz.

banyo-yer-dosemesi

Küçük bir banyoyu çarpıcı kılmak için renklerin gücünden faydalanmayı düşünebilirsiniz. Banyoda kırmızı kullandığınızda, gözler hemen bu renge dönecek ve banyonun kaç metrekare olduğunu unutturacaktır. Siyah-beyaz damalı yer karoları kırmızı dolapla birlikte harika görünüyor!

kirmizi-gri-banyolar

Kırmızı banyo dekorasyonu dediğimizde, elbette hep aynı kırmızıdan söz etmiyoruz. İster duvar boyası olsun, ister banyo mobilyası olsun kırmızının pek çok tonu var. Bayrak kırmızısından ziyade, kırmızının vişneye doğru giden koyu tonları daha kullanışlı olabilir. Bayrak kırmızısı ile doğru seçimler yapılamazsa, iç bayıcı ya da basit görünümlü bir banyo dekorasyonu ortaya çıkabilir.

kirmizi-banyo-duvar-kagidi

Banyoda kırmızı desenli duvar kağıtları ile göz alıcı tasarımlar yapılabilir. Çizgili duvar kağıdı bej renk banyo dolabı ile dengelenmiş. Desenli duvar kağıtlarının gözü yormaması için açık renk, sade banyo dolapları kullanmak doğru bir karar olacaktır. Banyoda duvar kağıdı kullanılır mı demeyin. Artık piyasada bolca banyo için özel duvar kağıtları bulunabiliyor.

kirmizi-banyo-duvari

Kırmızı bir duvarınız var diye yalnızca beyaz banyo mobilyalarına mahkum değilsiniz. Metalik renkteki parlak banyo mobilya ve aksesuarları da kırmızı bir banyoya yakışacaktır. Bej renk yer seramikleri duvar rengini dengeleyecektir.

klasik-tarz-banyo

Kırmızı rengin egzotik görünümünden faydalanmak da bir baka seçenek. Klasik bir görünüm yaratmak ve banyoya masalsı bir hava katmak için en uygun renklerden biri kırmızı olacaktır.

Kırmızı banyo dekorasyonu ile ilgili ipuçlarını sıraladık. Diğer örneklerimizi de hem ilham almak hem de kırmızının hangi renklerle, hangi aksesuarlarla, ne şekilde uygulandığını görmek için inceleyebilirsiniz. Yorumlarınızı merakla bekliyoruz!

Altın rengi aksesuarlar kırmızı banyo duvarına yakışacaktır.
Modern banyo dolapları kırmızı olduğunda banyoya sıcaklık katar.
Kırmızı aksesuarlar banyoya kırmızı katmak için iyi bir yöntem olabilir.

Açık renk banyoyu kırmızı aksesuarlar canlandırır.
Kırmızı banyo mobilyaları ile nötr renkler kullanılabilir.
Kırmızı renk klasik tarzda banyolara yakışacaktır.

Koyu kırmızı duvar ile açık renk ahşap banyo dolabı kullanılabilir.
Bej renk seramik ile kırmızı banyo mobilyası kullanılabilir.
Kırmızı, küçük kare fayanslar özellikle duş bölgesini hareketlendirebilir.

Vintage tarzı bir banyoda kırmızı renk ile nostalji havası estirilebilir.
Kırmızı renk minimalist tarza enerji katar.
Kırmızı mozaikler lavabo duvarını süslediğinde banyonun gerisi sade bile kalsa, yeter.

Banyodaki siyah mobilya kırmızı aksesuarlarla tamamlanabilir.
Kırmızı renk klasik tarzda banyoya hareket katar.
Küçük bir banyoda kırmızı renk fark yaratmanızı sağlar.

Banyo Raf Modelleri Önerileri

Modern Banyo Dekorasyonu

Banyo Dolabı Çözümleri

Kırmızı Beyaz Mutfak Dekorasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner