Kavanoz Mumluk Örnekleri

Aydınlatma, kavanoz mumluk, mum,

Geçen gün mum ışığı ile ilgili bir gazete haberi vardı. Mum alevi yanarken her saniye gözle görülmeyecek kadar minik, milyonlarca elmas parçacıkları oluşuyormuş.  Bu parçacıklar ne yazık ki pek uzun ömürlü olmayarak yanma sırasında karbondioksite dönüşüyorlarmış. Yine de çoğumuz için vazgeçilmez olan, bütün diğer ışık kaynaklarına tercih ettiğimiz mum ışığının da sırrı ortaya çıkmış oldu. Bu keşfi yapan Prof. Dr. Wuzong Zhou’nun da söylediği gibi, artık mum ışığına hepimiz farklı bir gözle bakacağız.

Son yıllarda mum piyasasında büyük bir çeşitlilik var ve artık her renk, her boy, kokulu, simli pek çok mum bulmak mümkün. Mumluklar da aynı şekilde, mumların izinden giderek çok çeşitli biçimlerde mağazalarda yerini alıyor. Renkli cam, ahşap, ferforje, metal derken bazen de en basit olan en güzel olarak karşımıza çıkıyor.

Burada gördüğünüz kavanoz mumluklar, bildiğimiz yiyecek kavanozlarından kişilerin kendilerinin tasarladığı mumluklar. Bir mutfakta kavanozdan daha çok ne birikir? Eğer bu resimleri görmeseydim, bu fikrin bu kadar iyi sonuçlar verebileceğini düşünmezdim. Kavanozun içine kum koymak ise ayrıca harika bir düşünce olmuş. Kum yerine renkli taşlar hatta çiğ mısır taneleri ya da kabuklu fındık koyanlar da var. Hatta eli yatkın olanlar kavanozun dış cephesini de süsleyerek işi bir adım ileri götürebilirler. Cam boya kullanabilir ya da simli kumaş parçaları yapıştırabilirsiniz. Ben yine de sade olarak da cam ve mum ikilisinin çok zarif durduğunu düşünüyorum.

Size de ilham verir düşüncesiyle bu cam kavanoz mumluk fotoğraflarını burada derlemek istedim.

Fotoğraflar: Hudsonphotos.com, Hgtv, Coxandcox.co.uk, Pinterest

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner