Kauçuk Zemin Kaplama

bonio yer karo taş fiyatları, esnek zemin, islak zemin kaplama koctas, kauçuk zemin, koçtaş zemin kaplama etiketli, zemin kaplama malzemeleri, zemin kaplamaları,

Kauçuk zemin kaplama örneklerini büyük şehirlerde son yıllarda halka açık parklara kurulan spor aletlerinin bulunduğu bölgelerde görüyoruz. Ayrıca çocuk oyun parklarında yavaş yavaş kum yerine kauçuk zeminler kullanılmaya başlandı. Kauçuğun zemin kaplama malzemesi olarak kullanılması özellikle çocukların oynadığı alanlarda yaralanmaları azaltması, düşme sonucu yaşanabilecek travmaları en aza indirmesi yönünden avantaj sağlıyor.

Tabii kauçuk zeminlerin kullanımı açık alanlarla sınırlı değil. Spor okullarında, spor salonlarında da kauçuk zeminler kullanılıyor. Zemin firmalarında özellikle kauçuk zemin malzemeleri imalatı ya da ithalatı yapan firmalarda pek çok renk ve model seçeneğinde kauçuk karolar bulabilirsiniz. Hazır karolar, altıgen, geçmeli, kilitli olarak satılıyor. Zeminin sınırlarını belirlemek için yine kauçuktan üretilen bordürler bulunmakta.

Karo dışında rulo ve dökme kauçuk ile daha büyük alanların kısa sürede kaplanması sağlanabiliyor. Rulo veya dökme kauçuklar atletizm pistleri, yürüyüş alanları, basketbol ve voleybol sahaları gibi zeminlerde tercih ediliyor. Rulo kauçuğu ses ver ısı yalıtımı içinde kullanabilirsiniz.

Kauçuk Zemin Kaplama İçin Tavsiyeler

  • Kauçuk ısıya karşı dayanıklı bir malzeme olmadığı için ısıya maruz kalabileceği mutfak gibi alanlarda kullanımı uygun değildir.
  • İç mekanlarda kullanılan kauçuk zeminlerin periyodik olarak doğru temizlik ürünleri ile temizlenmesi ömrünü uzatır.
  • Dış mekanlarda kullanılan kauçuk zeminleri suyla yıkayabilirsiniz.
  • Geri dönüştürülmüş kauçuk kaplamalar çevre için daha iyi bir seçim olacaktır.
  • Kauçuk karoları kendiniz döşemeyi düşünüyorsanız mekan ölçüsünü detaylı olarak aldığınızdan emin olun. Eksik malzeme alırsanız aynı renk karoyu tekrar bulmanız zor olabilir.
  • Farklı kullanım alanları farklı kalınlıklarda kauçuk zemin gerektirebilir. Bu alanda tecrübeniz yoksa kaplatacağınız zemin için gereken kalınlığı bir profesyonele danışabilirsiniz.
  • Kauçuk zemin fiyatı alırken malzemenin nakliyatı, döşenecek zeminin hazırlanması, yapıştırıcı gibi ek malzemelerin fiyata dahil olup olmadığını sorun.

Kauçuk Zemin Kaplama Örnekleri

Desenli rulo, kauçuk zemin kaplamasına bir örnek görüyorsunuz.

Gördüğünüz gibi konu renge gelince kauçuk zemin kaplamaları pek çok seçenek sunabiliyor.

Geçmeli karo ve puzzle kauçuk döşemelere ve nasıl döşendiklerine dair fotoğraflar görüyorsunuz.

Geri dönüştürülmüş kauçuk malzeme ile döşenmiş bir basket sahası.

Yükseltilmiş kauçuk döşemeleri ıslak zeminlerde daha uzun ömürlü ve konforlu bir kullanım için tercih edebilirsiniz.

Çocuk parklarındaki karo kauçuk döşemelerine bir örnek görüyorsunuz. Betona göre daha yumuşak ve güvenli bir zemin seçeneği sunuyor.

Genellikle açık hava mekanlarından söz ettik ama kauçuk kaplama ile döşenmiş ofis zeminine iyi bir örnek görüyorsunuz.

 

Kauçuk Zemin Kaplama Videosu

Kauçuk Zemin Kaplama Firmaları

Epos
Kauçuk zemin kaplama uygulamaları alanında uzmanlaşmış bir firma olan Epos uygun fiyatlı karo ve dökme kaplama seçenekleri sunuyor. 2004 yılından itibaren sektörde faaliyet gösteren firma satış sonrası hizmetlerde de iddialı. Bahçe, garaj, oyun alanları için farklı renk ve şekillerde ürünleri bulunan Epos’un daha önceki müşterilerini web sitesinde bulabilirsiniz.
Beşiktaş / İstanbul / 0212 236 61 29
Web: eposfloor.com

Yenisan
Spor zeminleri alanında geniş ürün seçenekleri ile hizmet veren Yenisan sentetik çimden tartan pistlere kadar ihtiyaç duyulan tüm zemin çözümlerini sunmakta. Firmanın kauçuk ürünleri karo ve kilitli parke taşı şeklinde. 5 farklı renk seçeneğinde dekoratif kauçuk karoları Yenisan’da bulabilirsiniz. Firma Sporkap, Aykap, Arena ve Epokap zemin kaplama malzemelerini kullanıyor.
Kadıköy / İstanbul / 0216 338 20 20
Web: yenisan.com.tr

Doğa Zemin
Kauçuk karo zemin kaplama malzemesi ve kauçuk spor zemin kaplamaları imalatı yapan Doğa Zemin açık ve kapalı çocuk oyun parklarında, spor alanlarında, atletizm pistlerinde ve spor salonlarında uygulamalar gerçekleştirmekte. Firmanın web sitesinde kampanyalı ürünleri daha hesaplı fiyatlarla almanız mümkün. Ayrıca firmanın referanslarını yine sitede bulabilirsiniz.
Avcılar / İstanbul / 0212 591 19 78
Web: dogazemin.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner