Kare Salon Dekorasyonu

kare salon, küçük salon,

Düzenlemesi kolay görünse de kare salonlarda, salonu farklı alanlara bölmek zordur. Bu da oturma grubunu yerleştirdikten sonra bir okuma köşesi ya da yemek odası eklemeyi zorlaştırır. Sadece oturma grubunun sıralandığı bir salon soğuk ve boş görünebilir. Bunu engellemek için kare salon dekorasyonu ile ilgili birkaç ipucu verelim.

Kare salon şekli, mobilya yerleşiminde fazla bir değişiklik yapmanıza izin vermeyebilir. Bu durumda salona farklılık katmak için duvar boyasını kullanabilirsiniz. Salon ışık alıyorsa çikolata rengi ya da koyu kırmızı tonlarını duvarda deneyebilirsiniz.

Salon karanlıksa mavi ya da yeşilin açık tonlarını kullanarak odaya sıcak ve rahat bir atmosfer katmanız mümkün. Karanlık oturma odalarının genelinde açık renklerin tercih edilmesi gerekir. Ayna ve parlak renkler yardımıyla ışın yansıtılması işe yarayabilir.

Duvara büyük bir resim asmak, odanın resmi ve sert görünümünü dağıtacaktır. Asacağınız tablonun mobilya ve aksesuar rengine uyumu önemlidir. Elbette sadece rengi uysun diye sevmediğiniz bir çalışmayı asla duvara asmamalısınız. Bakmaktan zevk alacağınız bir çalışma olması da önemlidir.

Kare salonunuz için büyük bir halı seçin. Böylece odada dikkat çekici bir merkez alan oluşturabilirsiniz. Oturma grubunu halının etrafına sıralayın. Eğer büyük bir kare salonsa, her duvara bir mobilya yaslamaktan ziyade, odada ikinci bir alan yaratmayı deneyin.

Kütüphane ya da bir yazı masası için yer açmayı deneyebilirsiniz. Minik bir sehpa ve sandalyesi, sallanan sandalye ve yanında ayaklı lamba benzeri bir ikiliyi pencere önünde düşünebilirsiniz.

Ayaklı lambanızı ya da orta sehpanızı yuvarlak formlu seçerek, karenin keskin hatlarını yumuşatabilirsiniz. Desenli puf, büyük yer vazoları ya da yer minderleri gibi dikkat çekici aksesuarlardan faydalanarak, odada farklı noktalara göz kaymasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner