Kahverengi Yatak Odası

kahverengi, kahverengi mobilya, yatak odası aksesuar, yatak odası rengi,

Kahverengi yatak odası takımı ile dekore edeceğiniz bir yatak odasında açık renk duvarlar, bej bir halı ve ardından zevkinize göre seçeceğiniz bir aksesuar rengi ile son derece huzurlu ve sıcak bir oda ortaya çıkabilir. Kahverengi hemen her renkle uyumlu olacağından pek çok farklı seçeneği değerlendirmeniz gerekebilir.

acik-renk-perdeler

Mobilyalar ve halı koyu renk olduğunda perdelerin açık renk olması odaya aydınlık katar, doğru. Ancak yatak odasında perdeleri açık renk kullanmak ne kadar iyi bir fikir? Eğer güneş ışığını tutan özel bir kumaştan üretilmemişse, açık renk perde ışığı geçirerek uykunuzu bölebilir. Yatak odasında açık renk perde kullanacaklar, yatak odası için özel olarak üretilen perdeleri değerlendirmelidir.

kahverengi-yatak-odasi-dekroasyonu

Koyu kahverengi mobilya ile açık bej renk halı en çok tercih edilen modellerin başında gelir. Hem odayı geniş gösterir hem de hemen her renk atak örtüsü kullanmanıza olanak sağlar. Kahverengi tonlarını yatak örtüsünde, yastıkta kullanabilirsiniz. Kahverengiye çok yakışan turkuaz veya bebe mavisi, cam göbeği tonlarında bir maviyi de yine yastık, yatak örtüsü, puf benzeri aksesuarlarla odanıza renk katmak için kullanabilirsiniz.

koyu-kahve-hali

Kahverengi ve mavi doğada sıkça  karşımıza çıkan ağaçları, suyu, gökyüzünü çağrıştıran bir renk yelpazesi ortaya koyar. Bu şekilde yatak odasında doğallığı ve huzuru da garantilemiş olursunuz.

mavi-aksesuar-rengi

Kahverengi yatak odası takımlarını gözünüze hoş gelecek biraz sıcak bir ton da barındıran mavi duvar boyasıyla eşleştirebilirsiniz. Böyle bir odada tek aksesuar rengi mavi olmak zorunda değil. Yeşil tonlarını da odanızda kullanabilirsiniz.

mavi-aksesuaryatak-odasi

Yatak odasında gereksiz ya da oda için çok büyük eşyalar olmaması, odanızı derli toplu tutmanız da sizi rahatlatacak, dinlendirecek bir yatak odası düzenlemek için yeterlidir. Yatak odasını evin günün her saati kullanılan diğer odalar gibi düşünmeyin. Daha sade olabilir, daha az renk barındırabilir.

gri-hali

Kahverengi yatak odasında bej, krem, vizon rengi, gri gibi diğer nötr renkleri de kullanarak karmaşadan uzak durabilir ve böylece içinizi ferahlatacak bir odada güne başlamayı garanti edebilirsiniz. Bu renklerle odanızın fazla hareketsiz olduğunu düşünürseniz, odanın enerjisini yükseltmek için renkli bir tablo asabilir, turuncu, kırmızı, bal rengi gibi sıcak renkte bir yatak örtüsü serebilirsiniz.

kahve-mor-yatak-odasi

Yatak, yatak odasının odak noktasıdır ve odanın koyu ya da karanlık görünmesinden şikayetçi olursanız, böyle zamanlarda açık renk yatak örtüleri kullanarak koyuluğu dengeleyebilirsiniz.

kahverengi-bej-uyumu

Kahverengi ve bej rengin yan yana kullanıldığı yatak odaları genellikle sakinliği, huzuru, temizliği vurgulayan yatak odalarıdır. Kahverengi ve kahverenginin çok açık bir tonu olarak kabul edebileceğimiz bej renk kontrast yaratarak odaya hareket de katar.

kahverengi-tonlari

Kahverenginin koyu ve biraz da soğuk görünebileceği bir gerçektir. Kahverengi ışığı emen ve aynı zamanda koyu da bir renk olduğu için turuncu, altın sarısı gibi sıcak renkler sayesinde denge yaratmanız gerekebilir.

kahverengi-ve-pembe-yatak-odasi

Kahverengi yatak odası mobilyasının yanına bir renk seçerken hangi renkleri sevdiğinizi düşünün. Sabah ilk göreceğiniz rengin bu olacağını göz önünde tuttuğunuz ve enerjisiyle sizi huzursuz etmeyeceğini bildiğiniz, bıkmayacağınız bir rengi seçmeye çalışın. Bu rengi ister duvarlarda, ister perdede, ister yatak örtüsünde kullanabilirsiniz.

kahverengi-yatak-odasimodern-yatak-odasimurdum-yatak-odasi

Örnekleri incelerken hem sevdiğiniz renkleri keşfedebilir hem de farklı tonları nasıl bir araya getirebileceğinize dair fikir edinebilirsiniz. Buradaki örnekler özellikle aksesuarda pek çok farklı renk seçeneğiniz olduğunu gösteriyor.

turuncu-yatak-odasi-aksesuaryatak-odasi-dekorasyoonyatak-odasi-perde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner