Islak Zemin Döşeme

ıslak zemin, zemin döşemeleri,

Islak zemin denilince akla ilk gelen yer banyo. Banyo dışında evlerde mutfak, havuz kenarları, fabrikalarda suyla işlem yapılan bölgeler, bahçe zeminleri gibi pek çok alanı ıslak zemin kategorisinde sayabiliriz. Islak zemin döşemelerinin öncelikli özellikleri suya, neme karşı dayanıklı olmaları ve kaymaz özelliklerinin bulunması. Islak zemin döşemesi olarak piyasada pek çok farklı zemin malzemesi bulmak mümkün. Fayans en sık kullanılanı olmakla birlikte mermer ve granit evlerde dekoratif amaçlı tercih edilen hammaddelerin ilk sıralarında yer alıyor.

Islak zeminler için döşeme seçerken dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta bulunuyor. Zemin hangi maddeden yapılırsa yapılsın özellikle ıslandığında kaymaması için bir miktar dokusu olmalı. Ayrıca ilerde su sızıntılarını önlemek için derzinin çok iyi yapılmış olması gerekiyor.

Islak zeminlerde, derz gerektirmediği için suya karşı biraz daha dayanıklı olan, dayanıklı ve kaymaz vinil kaplamaları tercih edebilirsiniz. Farklı renk ve desen seçeneklerinde vinil kaplama modelleri bulabilirsiniz ve fayansla kıyaslandığında daha hesaplıdır.

Banyo Zemini Döşeme Video

Islak Zemin Döşeme Firmaları

Hayal Yapı
Evin tüm alanları için komple tadilat hizmetleri veren Hayal Yapı banyo tesisatının yenilenmesinden zemine fayans döşenmesine kadar tüm aşamalarda çözümler sunmakta. Firmanın diğer hizmetleri arasında karot beton delme, laminant parke döşeme, su tesisatı kurulması ve mutfak, banyo dolapları bulunuyor.
Bahçelievler / İstanbul / 0212 515 25 45
Web: hayalyapi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner