İki Kardeş Odası Dekorasyon Örnekleri

kardeş, ranza,

Gönül ister ki her çocuğun kendi özel odası olsun ama bu ne kadar sıklıkta mümkün olabiliyor? Üstelik çocukların küçükken bir arada olmaları eşyalarının, oyuncaklarının da bir arada olması demek ki, bu düzenleme aileler için daha pratik olsa gerek. İki kardeş odası dekorasyon örneklerinden yola çıkarak çocuklarınız için uygun bir yaşama alanı yaratmakla ile ilgili yapabileceklerinizi değerlendirebilirsiniz.

Dar odalar için en iyi çözümlerden biri yatakları bir duvar boyunca tek sıra halinde yerleştirmektir. Yatak altınının çekmeceli ya da bazalı olması dar bir odada işinizi epey kolaylaştırabilir.

Denizci teması erkek çocukları için sıkça tercih edilen bir temadır. Burada çizgili duvar kağıdı ve özel yatak örtüleriyle çocuklar için odaları, sahiden de bir gemi kamarasını andıracak şekilde hazırlanmış. Ve tabii denizcilik temalı duvar aksesuarlarını da es geçmemeli.

Mavi, beyaz ve kırmızı renkler özellikle erkek çocukları için hem renkli görünecek hem de onlara sakinlik aşılayacak bir yatak odası düzenleyebilirsiniz.

Pembe ve morlarla döşenmiş, insanın içini açan ve neşe veren bir oda hazırlanmış. İçeriye bol bol doğal ışık girmesini sağlayan pencerelerde stor perde kullanılmış.

Yataklar baş başa verilmiş böylelikle odanın ortasında çocuklar için bir oyun alanı açılmış olmuş.  Yatakların odanın ortasını kaplayıp hareket alanı bırakmasını engellemek için iyi bir yöntem.

Çocukların aynı odayı paylaşması demek, tepeden tırnağa odadaki her şeyin aynı ya da simetrik olması gerektiği anlamını taşımıyor. Yatak örtülerinde ve yastıklarda benzer renkleri farklı desenlerde kullanırsanız, enerjik ve neşeli bir düzenleme elde edebilirsiniz.

Yatak başına sağlam şekilde çakılacak raflar sayesinde çocukların kişisel eşyalarını dizebilecekleri, kitaplık ya da oyuncak rafları hem pratik hem de yer kazandıran bir çözüm olacaktır. Yatak başlarındaki okuma lambaları da iyi bir fikir.

İki yatağın tek bir yatak başıyla birleştirilmesi odanın genel görünümüne farklı bir hava vermiş. Oldukça canlı renkte bir yatak başı beyaz duvarda kontrast oluşturuyor ve bir derinlik yatıyor.

Beyaz mobilya ve yatak örtüleri kızların odasını sıkıcı mı gösterir diye üzülmeyin. Duvarlardan sadece birini bile tatlı pembe bir tona boyamanız odanın masal dünyasından çıkmış gibi görünmesi için yeter.

Miniklerin odasında da kullanmazsınız canlı sarı rengi başka hiçbir duvarda kullanamayabilirsiniz. Onların neşesine ve canlılığına uyacak bu rengi yeşil ve mavinin farklı tonlarıyla birleştirerek çok güzel sonuçlar alabilirsiniz. Yine de bu kadar canlı bir duvar renginin odayı kapatabileceğini göz önünde tutarak, tek duvarı boyamakta ya da yarı yarıya uygulama yapmakta (sarı-beyaz) fayad var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner