Her Bahçeye Uygun Küçük Havuzlar

havuz, teras, veranda,

Şehir içindeki bir bahçeye, avluya ya da terasa yerleştirilen küçük havuzlar, şehir yaşamına ayak uydurmakta güçlü çekmiyor. Üstelik hem inşası kolay hem de kullanım masrafı az oluyor. Küçük havuzlara bir göz atıp bahçede ya da terasta nasıl durduklarını inceleyelim.

2m x 6m ebatındaki bu havuz betonarme paneller ve doğal taşlarla çevrili. Açık gri giydirilmişi olan havuza ısıtma sistemi, LED projektör ve bir havuz örtüsü entegre edilmiş. Bahçeye bir havuz yerleştirilmesi havuzun merkeze oturtulması anlamına gelmez. Yukarıdaki havuz buna çok güzel bir örnek.

Serbest formlu bu havuz gibi kendi zevkinize göre bir havuz biçimi seçmeniz mümkün. Yukarıdaki örnek bir deniz kabuğunu andırıyor.  Bu örnekte püskürtme beton havuz gri mermerle çevrelenmiş ve kendi otomatik temizleme sistemi var. Ölçüleri: 6,35m x 5m x 2,8m

Şehirde yer alan bir evin terasında bulunan beton havuza, abanoz bordür yapılmış ve böylelikle gri zeminle bütünlük oluşturulmuş. Havuzun temizliği için tuz klor jeneratörü tercih edilmiş. Ölçüleri: 4,5m x 2,5m

L şeklinde ve şehir içinde bir bahçeye inşa edilen beton havuzun tabanı 1.40m ve 1.80m olmak üzere iki farklı seviyede. Havuz çevresine doğal taş giydirilmiş. Diğer özelliklerine bir göz atacak olursak havuzun merdiveni, ısıtma sistemi ve bir de havuzda spor yapmak için ters su akıntısı oluşturma özelliği var. Ölçüleri ise 4m x 2m.

Küçük beton havuz bahçeye mükemmel uyum sağlamış. Granit bordürü oldukça şık duruyor. Ölçüleri 6mx3m. Havuzun hemen kenarına masa, şemsiye ve sandalyeler yerleştirilmiş. Bu tip havuzların çevresine böyle derli toplu dinlenme köşeleri yakışıyor. Ne de olsa havuz sadece biraz serinlemek için. Çevresine büyük şezlonglar dizilmesi ve bir tatil köyü atmosferi yaratılması şart değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner