Hayvan Temalı Doğum Günü

doğum günü, parti, tema,

Hayvanlar alemi küçük çocukların hayran olduğu, her zaman ilgi gösterdiği ve bir parti teması olarak sizi hayal kırıklığına uğratmayacak bir dünyadır. Birbirinden farklı onlarca sevimli hayvan karakteriyle birlikte doğanın göz alıcı renklerini de kullanarak çocuğunuz için eğlenceli bir parti dekorasyonu ortaya çıkarabilirsiniz.

Hayvanlar alemi, orman, safari benzeri doğum günü temaları parti hazırlıkları sırasında işinizi kolaylaştırır. Hayvan temalı şekerlemeler, pastalar, peçeteler, zebra desenli masa örtüleri ve hatta çocuğunuzun oyuncakları bile süslemelerde işinizi görür. Evdeki yeşil bitkileri sofranın yanına çekip masanın etrafında ufak bir orman atmosferi yaratabilirsiniz.

Her doğum günü partisi için davetiye hazırlanmalı diye bir kural yok ama komşularınıza ya da uzakta oturan davetlilere birkaç gün öncesinden partinin gününü ve saatini yazdığınız bir davetiye iletmeniz onların da işini kolaylaştırır. Hayvan temalı bir parti hazırladığınıza göre işe davetiye seçiminden başlayabilirsiniz. Kırtasiyelerde, kitapçılarda ya da parti süslemeleri satan internet sitelerinde tanesi 50 Kuruş ile 1 TL arasında değişen fiyatlarla hayvan temalı davetiyeler bulabilirsiniz.

Doğum günü partisinin odak noktası genellikle parti sofrasıdır. Evin her yanını süsleyerek parti teması oluşturmaktansa, parti sofrasında temayı vurgulamak daha kolaydır. Örneğin partipaketi.com adresli web sitesinde yukarıda gördüğünüz kağıt tabak, folyo balon, krapon kağıdından sofra süsü ve hayvan temalı maskeler gibi malzemeleri bir arada bulabilirsiniz. Yemek masasını bu tip temalı ürünlerle donattığınızda parti için gereken hazırlığın büyük kısmı halledilmiş olur.

Süsleme çeşitlerinin, hayvan figürlü pastaların, balonların her zaman bir yerlerde daha güzeli vardır. Pahalı ve çok çeşitli ürünlerden satın almazsanız partinin iyi olmayacağı yanılgısına kapılmayın. Çok sade ama pasta, birkaç oyuncak ve renkli balonlar gibi temayı destekleyecek birkaç öğenin süslediği bir masa ile de çocuğunuz için eğlenceli bir parti düzenleyebilirsiniz. Arkadaşlarıyla bir aradayken ve bütün ilgi ona yönelmişken süslemeleri sorun etmeyecektir.

Yeşil rengin hayvanlar alemi söz konusu olunca nasıl da öne çıktığını hemen her örnekte görebilirsiniz. Yeşil masa örtüsü, yeşil balonlar, yeşil bitkiler, yeşil servis takımı gibi partinin pek çok ayağında yeşil renk kullanma fırsatı bulunabilir. Kahverengi ve turuncu, yeşil renge hayvan temasında en çok yakışacak diğer renkler olacaktır.

Çocuğunuzun doğum gününün hangi ayda olduğuna bağlı olarak partiyi bahçede ya da evde düzenleyebilirsiniz. Sıcak aylarda eğer uygun bir bahçe varsa, buraya bir masa kurarak yine yukarıda söz edilen süsleme biçimlerini kullandığınız bir parti ortamı hazırlayabilirsiniz. Özellikle yeşili bol bir bahçede hayvanlar alemini canlandırmak çok daha kolaydır. Sıcak havalarda çabuk erimeyecek, dışarıda hemen bozulmayacak yiyecekler seçmekte fayda var.

Renkli, hayvan biçimindeki şekerlemeler, pastahanede yaptıracağınız hayvan süslemeli pastalar elbette hem çocukların hem büyüklerin ilgisini çekecektir. Ancak tatlı dışındaki yiyecekler için de ufak sürprizler düşünebilirsiniz. Yukarıdaki yılan sandviç örneğinde olduğu gibi. Hayal gücünüzü göstermenin zamanı.

İngilizce’de ‘cupcake‘ denilen minik kekler artık bizim parti sofralarımızda da sıkça karşımıza çıkıyor. Pek çok butik pastahane bu konuda uzmanlaşmaya başladı bile. Bu pastaların en büyük özelliği ise dekoratif olmaları. Partinizin teması ne olursa olsun, ona uygun minik kekler yaptırarak masanızı süsleyebilir ve partide en çok fotoğraflanacak köşelerden birini hazırlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*


111 Toner